Žiemą „Mind the WINter“ jaunuoliai praleido turiningai

 (1)
Atėjęs pavasaris jau džiugina švelnia šiluma, nors visai neseniai dar turėjome sniego ir ledo. Nors šiemet mūsų žiema per daug nedžiugino žiemos pramogų entuziastų, bet pradžiugino projekto „Mind the WINter“ dalyvius.
„Mind the WINter“

Tai – neįgalus jaunimas, kuris siekė įrodyti, kad žiemą kaip ir vasarą yra ką veikti. Šių metų vasario 15-22 dienomis, Utenos rajone, Salako miestelyje vyko žiemiškas projektas, kuriame dalyvavo 24 neįgalūs jaunuoliai iš Lietuvos ir Danijos. Šio projekto partneriais tapo Zarasų Lakštingalos mokyklos Magučių ugdymo skyriaus, Jaunuolių dienos centras (Panevėžys), neįgaliųjų mokyklos Limfjordssholen (Danija).

Visą savaitę jaunimas bandė įvairias veiklas – ledo žygis užšalusiu ežeru, poledinė žūklė ant Luodžio ežero, Užgavėnių kaukių, Morės ir kitų šiaudinių skulptūrų gaminimas, dalyvavo Blynakepio varžytuvėse su Salako bendruomene, kėlė inkilus Degučių pažintiniame take, gamino nendrinius žibintus. Taip pat smagiai leido laiką prie laužo, kepė bandeles, virė skanią žuvienę, pušų arbatą.

Nors šie jaunuoliai turi protinę negalią ir mažiau galimybių nei jų bendraamžiai, tai jiems netapo kliūtimi bendrauti, mokytis, kartu pramogauti. Jaunuoliai įgijo naujų žinių, ugdė socialinius įgūdžius, kompetencijas reikalingas sėkmingai integracijai į visuomenę.

Projektas „Mind the WINter“ yra finansuojamas ES programos Erasmus + lėšomis. Projektą koordinuoja Všį „Actio catholica Patria“ ir Gražutės regioninio parko direkcija.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (58)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (3)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (129)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.