„Žaliųjų žmogeliukų“ uniformų atributas – ir Vilniaus gatvėse

 (622)
Juodais ir oranžiniais dryžiais išmargintos juostelės – simbolis, nuo „žaliųjų žmogeliukų“ uniformų Ukrainoje persikėlęs ir į Vilniaus gatves. Vadinamasias Georgijaus arba gvardijos juostas ant automobilių pastebėję DELFI skaitytojai sunerimę – ką tokiu simboliu bando pasakyti vairuotojai?
© DELFI skaitytojo nuotr.

Paprastai šias juostas, kad ir prisegtas prie drabužių, galima pamatyti, pavyzdžiui, gegužės 9-ąją, kai rusai mini pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare dieną. Sovietų Sąjungoje Georgijaus juosta tapo Gvardijos juosta – atributu medaliui „Už pergalę prieš Vokietiją.“

Dvispalvės juostelės neliko nepastebėtos ir pastaruoju metu – Ukrainoje, ant „žaliųjų žmogeliukų“ uniformų.

DELFI skaitytojai pranešė, kad dabar šias juosteles galima pamatyti ir Vilniaus gatvėse.

„Šiandien per pietus Vilniuje prie „Ikea“ parduotuvės ant „svečio“ iš Baltarusijos automobilio pamačiau Georgijaus juostelę... Gal ir smulkemena, bet vis tiek labai nemalonu...“, - piktinosi DELFI skaitytojas Gediminas.

„Žalieji žmogeliukai jau Vilniuje? Atkreipkite dėmesį į kaspinėlį ant automobilio antenos“, - ironizavo Giedraičių g., Vilniuje automobilį su tokiu kaspinėliu užfiksavęs Andrius.

Georgijaus juostelės – ir pasipiktinimą sukėlusios „Facebook“ grupės „Už teisingą reikalą. Lietuvos rusai, vienykitės“ paskyros nuotraukoje. Ši Lietuvos rusus raginanti vienytis grupė, pavyzdžiui, šaiposi iš JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojos Victorios Nuland teiginių, kad Donecke veikia prorusiški kariai, Lietuvą kaltina fašizmu.

Susisiekus su VU Istorijos fakulteto Naujosios istorijos katedros lektoriumi Ryšard Gaidis, jis nurodė, kad šiuo metu Georgijaus juostų simbolika labiausiai sietina su pergale prieš vokiečius per Antrąjį pasaulinį karą, gegužės 9 d. Vis dėlto, istoriko manymu, tikėtina, kad tokias juosteles ne gegužės 9 d. prie automobilių prisirišę vairuotojai šiuo simboliu demonstruoja, kad palaiko dabartinę Rusijos federacijos politiką.

DELFI primena, kad ant automobilių prikabintos Georgijaus juostelės – tai juodais ir oranžiniais dryžiais išmargintas kaspinas, simbolizuojantis kautynių dūmus ir ugnį. Dvispalvis kaspinas yra naudojamas su Šv. Georgijaus ordinu, įkurtu 1796 m., Georgijaus kryžiumi, Georgijaus medaliu. Carinėje Rusijoje jis vadinta Georgijaus juosta, SSRS – Gvardijos juosta.

„Žaliųjų žmogeliukų“ uniformų atributas – ir Vilniaus gatvėse
© DELFI skaitytojo nuotr.
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.