Vyriškio kieme išdygo keistas grybas

 (28)
DELFI skaitytojas papasakojo aptikęs jam pirmą kartą matomą, smarvę skleidžiantį grybą. Vyriškis susidomėjo, kokia yra šio netikėtai jo kieme išdygusio grybo rūšis.
Grybas

„Besiruošiant sodinti medelį savo kieme po vyšnia aptikome keistą grybą. Jis ne tik atrodo keistai, jo skleidžiamas kvapas, tiksliau smarvė, buvo nenusakoma žodžiais. Būtų įdomu sužinoti, kas tai per grybas“, – teiravosi DELFI skaitytojas, aptikęs jam nematytą grybą.

DELFI kreipėsi į Gamtos tyrimų centro Mikologijos laboratorijos darbuotoją Joną Kasparavičių. Jis paaiškino, kad rastas grybas yra paprastosios poniabudės (Phallus impudicus) giminaitis – poniabudėlė (Mutinus).

„Šioje gentyje iš viso išskiriama apie 12 rūšių. Greičiausiai tai yra ravenelio poniabudėlė (Mutinus ravenelii), nes kitos Lietuvoje augančios, nors ir labai retos šuniškosios poniabudėlės (Mutinus caninus) „kotas“ yra kiek gelsvai rausvas. Nors atskirti jas be sporų mikroskopavimo kartais būna sunkoka“, – paaiškino specialistas.

Jo teigimu, abiejų rūšių jauni grybai turi vos juntamą nemalonų kvapą, o subrendę pasižymi itin dvokiančiu kvapu.

„Laikoma, kad ravenelio poniabudėlės kvapas kiek stipresnis. Tai svetimžemė rūšis su substratu vis užvežama į Lietuvą. Atrodo, kad mūsų žiemos jam per šaltos, antraip jau būtų įprastas visoje Lietuvoje. Nors randama labai retai, bet pastaruoju metu vis aptinkama kurioje nors Lietuvos vietoje praktiškai kasmet. Aptinkama dažniausiai kiemuose, gėlynuose, parkuose, kolektyviniuose soduose, kapinėse ir kitose žmogaus tvarkomose vietose arba ten, kur išmetamas ar kitaip atsiduria nereikalingas substratas“, – sakė J. Kasparavičius.

Mokslininkas susidomėjo, kurioje Lietuvos vietoje išaugo šis keistas grybas, tad kviečiame skaitytoją bei kitus, aptikusius šį grybą, pasidalinti nuotraukomis ir nurodyti, kur grybą radote el.paštu pilieciai@delfi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (71)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.