Vyrą nustebino agentės įžūlumas: net neatsiprašė

 (106)
Papasakosiu man neseniai nutikusią istoriją. Jau ketverius metus dirbu tame pačiame darbe ir jaučiu, kad noriu kažką pakeisti, tad vakarais pavartau darbo skelbimus. Vieną vakarą akis užkliuvo už gana patrauklaus pasiūlymo. Kaip ir nemaža dalis kitų skelbimų, šis buvo įkeltas ne paties darbdavio, o personalo atrankos agentūros, darbdavys skelbime nenurodytas ir jokių kontaktų nepateikta, bet aprašymas pasirodė patrauklus.
Internetas
© Shutterstock nuotr.

Susidomėjęs, nutariau susisiekti nurodytais kontaktais. Trumpai aptarus bendrinius klausimus telefonu, sutarėme susitikti susipažinti išsamiau. Susitikime dalyvavo ir potencialus darbdavys. Pokalbis vyko sklandžiai, abiems pusėms viskas tiko ir patiko, tik dėl darbo užmokesčio iš karto susitarti nepavyko.

Vis dėlto, po pokalbio nepraėjus nei valandai, paskambinau personalo agentūros atstovei (tiesioginio kontakto vis dar neturėjau) pasakyti, kad už tam tikrą atlyginimą sutinku dirbti, o šiai susisiekus su darbdaviu, netrukom suderėti ir galutines sąlygas. Beliko pasirašyti sutartį, kurios projektą tarpininkė pažadėjo atsiųsti elektroniniu paštu tą pačią dieną. Taip ji ir padarė.

Iki šios vietos, viskas ėjosi sklandžiai ir, regis, taip, kaip ir galima tikėtis. Tačiau elektroniniame laiške, kuriuo buvo siųsta sutartis, „išlindo“ įdomus sakinys. Cituoju: „Rytoj, pasirašant sutartį Jums reikia turėti... 200 eurų vienkartinį agentūros mokestį“. Paklausus, kodėl tokį mokestį turėčiau mokėti, man buvo paaiškinta, kad taip tarpininkė garantuoja skaidrumą ir geresnes sąlygas, nes yra ir kitų kandidatų (taip, man irgi argumentai nepasirodė įtikinantys), o jei mokesčio mokėti nesutiksiu, ieškos kito darbuotojo. Taip, šis mokestis „išlindo“ siunčiant sutartį. Ne darbo skelbime, ne pirmo, antro, trečio ar ketvirto pokalbio telefonu metu ir ne susitikime, o jau sutarus dėl visų sąlygų ir tvarkant formalumus.

Nesąmonė? Taip, darbo rinkoje tai būtų visiška nesąmonė. Bet tikroji istorija vyko ne darbo, o būsto nuomos rinkoje. Ieškojau aš ne darbo, o buto. Tarpininkavo ne įdarbinimo agentūra, o nekilnojamojo turto brokerė. Derėjomės ne dėl atlyginimo, o dėl nuomos kainos. Visa kita buvo taip, kaip parašiau.

Ar jūs pateisintumėte tokį mokesti bei elgesį bet kurioje kitoje srityje? Deja, NT brokerei tai atrodė visiškai normalu, savo neprofesionalumo niekur neįžvelgė ir atsiprašyti neketino. Slėpti tarpininkavimo mokestį jai, matyt, yra įprasta. Bent gerų švenčių palinkėjo. Gerų švenčių ir Jums, agente! O aš toliau vartau „darbo“ skelbimus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Esate atsidūrę panašioje situacijoje? Susidūrėte su sunkumais nuomodamiesi ar pirkdami būstą? Pasidalinkite savo patirtimi! Jūsų istorijų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (43)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (169)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.