Visos tarnybos sulėkė į Vilniaus oro uostą, evakuoti žmonės

 (302)
Ketvirtadienį vakare į Vilniaus oro suskubo visos tarnybos - pranešta, kad kilo pavojus, esą oro uoste yra sprogmuo ir netrukus viskas išlėks į orą.
Visos tarnybos sulėkė į Vilniaus oro uostą, evakuoti žmonės
© DELFI / Kiril Čachovskij

Įtariama, kad pranešimas gali būti melagingas, tačiau reaguota rimtai. Į oro uostą išvyko policija, medikai ir ugniagesiai.

Apie 20.30 val. bendrasis pagalbos centras gavo SMS žinutę, anonimas nurodė laiką, kada turėtų įvykti sprogimas. Esą sprogimas įvyks po valandos nuo jo pranešimo.

Netrukus atskubėjo ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai. Evakuoti keliauti ketinę žmonės ir visi Vilniaus oro uosto darbuotojai laukia lauke kol rinktinės „Aras“ pareigūnai patikrins visas patalpas.

Papildyta 21.20 val.: Prie oro uosto laukiantys žmonės nepanikavo. Vos atvykę policijos pareigūnai juos prašė laikytis rimties. Automobilių aikštelės taip pat greitai buvo ištuštintos, tačiau dauguma žmonių neskubėjo išvykti į namus ir liko stebėti, kuo baigsis tarnybų vykdomas oro uosto patikrinimas.

Papildyta 21.43 val: Įvykio dirbantys pareigūnai sako, kad laiko klausimas kada bus surastas melagingai apie sprogimą pranešęs asmuo.

Papildyta 22.05 val.: Atsižvelgiant į Vilniaus oro uosto tinklalapyje pateikiamą informaciją apie skrydžius, oro uosto veikla nėra sutrikusi: pranešama, jog iš Airijos sostinės Dublino skridęs „Ryanair“ lėktuvas Vilniuje nusileido 21 val. 15 minučių, taip pat 21 val. 29 minutės nusileido ir „Air Lituanica“ lėktuvas iš Švedijos sostinės Stokholmo.

Papildyta 22.16 val.: Buvo prognozuojama, kad oro uostas bus uždarytas maždaug iki vidurnakčio. Tačiau netrukus Vilniaus oro uosto atstovai gavo informacijos, kad Lietuvos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai baigė darbą. 

Oro uosto atstovė Indrė Baltrušaitienė pranešė, kad ketinantiems išskristi keleiviams netrukus bus leista patekti į išvykimo salę.

Papildyta 22.47 val.: Vilniaus oro uosto tvarkaraščiuose nurodoma, kad vėluoja keturi skrydžiai. Užlaikyti lėktuvai į Briuselį, Rygą, Dubliną ir Londoną.

Papildyta 22.54 val.: Oro uosto atstovė informavo, kad kovo 19-osios naktį, apie 22.50 val. oro uosto darbas atnaujintas. Tiesa, visi turintys išskristi lėktuvai kiek vėluos. Keleiviai pradedami išlaipinti iš terminale stovinčių atvykusių lėktuvų.

Baudžiamajame kodekse numatoma, kad:

1. Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo padaryta didelės turtinės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2. Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos specialios tarnybos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

DELFI dėkoja skaitytojui Aleksandrui L. už nuotraukas.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.