Vinco Kudirkos progimnazija originaliai paminėjo mokyklos 85-metį

 (4)
Vinco Kudirkos progimnazija – trečioji pagal senumą mokykla Šiaulių mieste. Ji pastatyta dar 1930 m., tad šiemet šiai mokyklai sukako 85-eri. Nuo pat mokslo metų pradžios buvo ruošiamasi paminėti šią sukaktį. Minėti tai minėti, bet kaip tai padaryti? Nuspręsta visokias – ir protingas, ir net neįgyvendinamas – idėjas, pasiūlymus sunešti direktoriaus pavaduotojai L. Kukanauzienei, o sudaryta darbo grupė ėmė veikti.
© Organizatorių nuotr.

Pirmiausia gražią lapkričio popietę į mokyklos sporto aikštę susirinko mokiniai, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai. Čia vyko „Sąspietis 85“. Į pagalbą mums atskubėjo Šiaurės Lietuvos kolegijos nuotolinio mokymo centro vadovas Tomas Bersėnas, kuris su bepiločiu orlaiviu (dronu) nufilmavo mūsų sąspietį ir vėliau visą medžiagą padovanojo mokyklai.

Didžioji šventė įvyko gruodžio 11 d. Tą penktadienį mokiniams nevyko tradicinės pamokos, bet visi ankstų rytą skubėjo į aktų salę, ir, išklausę mokyklos direktoriaus J. Varkulevičiaus sveikinimo žodžių, sudainavę mokyklos dainą, išsiskirstė į klases, kuriose vyko istorijos pamoka. Šioje pamokoje mokiniai dar sykį prisiminė mokyklos istoriją: žiūrėjo filmuką, sprendė kryžiažodžius, ieškojo atsakymų V. Navicko išleistoje knygoje „Vinco Kudirkos mokykla“.

Po istorijos pamokos mokiniai rinkosi aktų salėje, nes čia jų laukė ypatingas renginys: mokytojų, mokinių ir tėvų (vaidino dviejų mokyklos mokinių tėtis R. Karpius) sukurta Žemaitės komedija „Mūsų gerasis“ (režisavo mokytojos R. Bizauskienė ir R. Samoškienė). Tokio mokinių susidomėjimo turbūt nesitikėjo nė vienas naujai iškeptos trupės „Šlept!“ aktorius: garsių plojimų iškviesti net kelis kartus komedijos dalyviai ėjo nusilenkti savo žiūrovams.

Kad miestiečiai matytų ir žinotų, jog mokykla mini gražią sukaktį, prie mokyklos buvo įžiebti skaičiai 85, o visa mokyklos bendruomenė su savo atributika patraukė per miesto centrą iki Savivaldybės, pakeliui sustodama prie Šiaulių turizmo informacijos centro. Čia visi padainavome mokyklos dainą, penktokai praeivius pasveikino įteikdami po meduolinį varpelį su užrašu, kad mūsų mokyklai jau 85-eri. Prie Savivaldybės eisenos dalyviai susitiko su miesto Švietimo skyriaus vedėja V. Damskiene ir miesto meru A. Visocku. Vėl sudainavę mokyklos dainą, pabendravę su meru ir skyriaus vedėja, kudirkiečiai skirstėsi į namus.

Geros, šventiškos nuotaikos nesugadino net pradėjęs snigti šlapias sniegas. Juk ne veltui sakoma, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga.

Na, o vakare į mokyklą rinkosi kviestiniai svečiai – buvę mokyklos mokytojai bei mokinių tėveliai. Svečius pasitiko dainuojantys pradinukai, mokykloje visur svečius lydėjo vyresnieji mokiniai. Vakaro svečiams parodytas spektaklis „Mūsų gerasis“. Prieš spektaklį gerokai nervinosi vaidinantys aštuntokai, pasirodo, vaidinti tėvams kur kas baisiau nei savo draugams, be to, salėje vos nepritrūkome kėdžių – tiek sugužėjo svečių į mokyklą. Tačiau viskas ėjosi kaip iš pypkės: sekėsi ir vaidinti, ir ūkio darbuotojas K. Deveikis puikiai grojo akordeonu, ir svečiai džiaugėsi tokiu netradiciniu mokyklos jubiliejaus šventimu. Ilgai dar nesiskirstė nei buvę mokytojai, nei mokinių tėvai: juk reikėjo ir pasikalbėti, ir aptarti vaidinimą, pasidžiaugti tai progai sukurtos trupės darbu.

Šventinė diena baigėsi, bet mokyklos 85-mečiui skirti renginiai vyks visus mokslo metus. Laukia daug naujų, bet įdomių, įsimintinų darbų.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (99)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (78)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.