Vilniuje oficialiai atsirado Bebrų sala

 (7)
2014 metais visuomenininkas ir fotografas Saulius Paukštys pasiūlė bevardę Neries upės salą, esančią Žvėryne, pavadinti garsaus britų muzikanto Johno Lennono vardu. Menininkas it koks naujų žemių užkariautojas net buvo saloje įsmeigęs lentelę su minėtu pavadinimu, o visuomenė ir žiniasklaida dėl šios iniciatyvos garsiai nuomonės nereiškė, tik stebėjo, kuria linkme pakryps toks fotografo projektas.
© DELFI skaitytojo nuotr.

2015 metų pavasarį į žvėryniečių susivienijimą „Žvėryniečiai“ kreipėsi ilgametė Žvėryno gyvenotoja, kuri atkreipė Susivienijimo dėmesį į šią iniciatyvą. Gyventoja papasakojo Susivienijimo pirmininkui Edgarui Skrebei, jog prieš pusę amžiaus pačioje saloje veikė populiarus paplūdimys, o ji nuo senųjų vadinta Bebrų Sala. Iš šio pasakojimo buvo aišku, kad vyresnę Žvėryno kartą nuliūdintų kitokio nei Bebrų salos pavadinimo oficialus registravimas.

Žvėryniečių susivienijimas kreipėsi į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją ir su ja priėjo bendrą nuomonę, kad Johno Lennono pavadinimas salai yra visiškai netinkamas. Komisijos nariai papasakojo, kad yra istorinių šaltinių, kurie teigia, jog XIX a. sala galėjo būti vadinta Naujoji Rėva, tačiau tikslių duomenų, ar tai būtent ta sala, nėra išlikę. Atsižvelgdama į žvėryniečių susivienijimo „Žvėryniečiai“ pirmininko Edgaro Skrebės išsakytus argumentus dėl faktinio ilgamečio pavadinimo naudojimo ir jo pagrįstumo bei tinkamumo pagal kalbines normas, o taip pat į pastebėjimą, kad gamtos objektų pavadinimai dažniausiai ir yra užrašomi iš gyvosios kalbos, bet ne naujai sukurtų, nepagrįstų asmeninių iniciatyvų, Valstybinė lietuvių kalbos komisija nutarė pritarti Bebrų salos pavadinimo registravimui.

Išgirdusi minėtus argumentus, šiai iniciatyvai pritarė ir Vilniaus miesto savivaldybė. Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija 2015 m. liepos 16 d. posėdyje pritarė Žvėryniečių susivienijimo pirmininko iniciatyvai, todėl Aplinkos apsaugos agentūra, pagal Susivienijimo parengtus dokumentus, nutarė įregistruoti Bebrų salos pavadinimą į Lietuvos Respublikos upių, ežerų ir tvenkinių kadastrą. Nuo šiol Bebrų salos pavadinimas yra oficialus ir bus spausdinamas planuose, žemėlapiuose ir visuose dokumentuose.

Vilniuje oficialiai atsirado Bebrų sala
© DELFI skaitytojo nuotr.

„Žvėryniečių susivienijimas „Žvėryniečiai“ mano, jog Johno Lennono buvo nuostabus muzikantas ir jo muzika įkvėpė visą pasaulį, tačiau siekia, kad Žvėrynas išliktų kuo labiau autentiškas, o senųjų jo gyventojų atmintis būtų gerbiama ir tinkamai įamžinta. Mes negalime leisti, jog gamtos objektų pavadinimai būtų kieno nors asmeninių norų ar ambicijų taikiniu, turime gerbti istoriją, saugoti palikimą ir visą gamtą apskritai“ sakė Žvėryniečių susivienijimo „Žvėryniečiai pirmininkas Edgaras Skrebė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (58)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (3)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (129)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.