Vilnietis šokiruotas: uniformuotas policininkas darbo metu perka alkoholį

 (477)
Trečiadienį vakare į parduotuvę užsukęs vilnietis buvo nemaloniai nustebintas – uniformuotas policijos pareigūnas darbo metu apsirūpino alkoholiu. Vilnietis užfiksavo pareigūno pirkinį. Policijos departamento generalinis komisaras Linas Pernavas neliko abejingas įvykiui – pareigūnui teks pasiaiškinti dėl darbo metu įsigyto alkoholio.
Policijos pareigūnas pirko alkoholį, Karolio Vaitkevičiaus nuotr.
© DELFI skaitytojo nuotr.

„Vakare, apie 20.15 val. atėjau apsipirkti į parduotuvę, Ulonų gatvėje. Priešais mane apsipirkinėjo policijos pareigūnai. Abu buvo uniformuoti, per raciją skambėjo pranešimai apie įvykius. Suprantu, kad vyrai patruliavo. Vienas jų įsigijo brendžio butelį, konservų, o kitas – mišrainės ir keptos vištienos. Draugai juokavo – matyt užkandai“, – dalijosi pareigūno pirkinius nufotografavęs Karolis Vaitkevičius.

„Nežinau, ar jie gali įsigyti alkoholio, bet pasijutau kažkaip nejaukiai, kai ginkluotas žmogus, turintis teisę patikrinti ir mano dokumentus, ir mane sulaikyti, perka alkoholinius gėrimus. Gal jie šaltomis budėjimo naktimis išlenkia po taurelę? – svarstė vyras. – Tikrai nenorėčiau, kad tokie pareigūnai užtikrintų mano saugumą ir visuomenės gerovę“.

Policijos departamento atstovas informavo, kad toks pareigūno pirkinys, formaliai, nėra pažeidimas. Visgi, uniforma įpareigoja elgis ne tik pagal įstatymus, bet ir pagal visuomenės normas, kad policija turi būti pavyzdys visuomenei.

„Alkoholio kontrolės įstatymas nedraudžia parduoti alkoholinių gėrimų uniformuotiems asmenims, tad formaliai, pažeidimo nėra. Tačiau žiūrinti iš moralinės, etinės pusės, tai atrodo negražiai“, – informavo Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.

Anot R. Matonio, policijos pareigūnai turi pasitvirtinę etikos kodeksą, kuriame numatyta saugoti profesinę garbę, savo gerą vardą ir elgtis taip, kad savo veiksmais ar elgesiu nežemintų pareigūno vardo.

„Pareigūnas privalo vadovautis visuotinai priimtomis moralės normomis, savo elgesiu stengtis būti pavyzdžiu kitiems asmenims, elgtis pagal visuotinai priimtas elgesio normas ir savo elgesiu, drausme, kultūra stengtis būti pavyzdžiu kitiems asmenims, visada prisiminti, kad pagal jo elgesį sprendžiama apie visą policiją ir jos pareigūnus. Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, susipažinęs su informacija, nurodė įvertinti šių pareigūnų elgesį“, – pranešė R. Matonis.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (99)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (78)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.