„Vilniaus kino šortai“: troškimų miražai

 (1)
Sako, kad kai labai ko nors trokšti, visata tau padeda tai gauti. Ir nors vienas noras visada išsipildo. Tačiau ką daryti tiems, kurių šaukiami troškimai taip ir lieka kyboti beorėj erdvėj, tarp tavęs paties ir visatos, kuri tarsi kurčia? Manau, kad būtent apie tokius troškimų miražus ir jų savininkus pasakoja septintoji festivalio konkursinė programa.
© Organizatorių nuotr.

Dokumentinis kinas yra įdomus ir reikalingas dėl vieno dalyko: jis tampa mūsų visuomenės atspindžiu. Kartais pasitaiko, kad tie veidrodžiai skyla, ir pamatom daugiau vaizdo briaunų nei norėtume. Tai sufleruoja suomių filmas „Tylios žiemos kūdikis“, pasakojantis apie merginą, anksti išėjusią į pensiją. Žodžiai „mergina“ ir „pensija“ nei dera tarpusavyje, nei skamba logiškai, tačiau tiesa tokia – tai įmanomas dalykas. Toji mergina, gyvenanti Suomijos šiaurėje, dėl tikrų ar menamų psichologinių priežasčių atsiriboja nuo visuomenės, beveik išsižada tėvų ir dienas leidžia piešdama ryškiaspalvius piešinius...

„Vilniaus kino šortai“: troškimų miražai
© Organizatorių nuotr.

Kuo dėti mes šios merginos istorijoje? Kad nematom, negirdim ir išsižadam marginalų – tų, kurie arti visuomeninių požiūrių užribio, tačiau taip pat lygiateisiai šios žemės gyventojai. Dažnai su nepripažinimu, ir nenoru padėti tiems, kurie gyvena mūsų pašonėj, lyg sniego lavinos efektu sukuriam skaudesnes pasekmes... ir visai neįsivaizduodami jų tikrojo masto.

O ar esat bandę pamatuoti skausmą valandomis? Iraniečių režisieriaus Ali Asgari kurtas vaidybinis filmas „Virš dviejų valandų“ matuoja būtent jį. Arba tai, per kiek laiko skausmas gali pakeisti gyvenimus – vaikinui ir merginai, drįsusiems laužyti meilės įstatymus. Juos sulaužius, gali būti pasmerktas netgi mirti – įstaigos, kurių paskirtis gydyti mūsų fizinius kūnus ir saugoti gyvybes, pirmiausia tikrina formalumus ir popierizmą, kurie ir nusprendžia, kiek vertas esi gyventi... Remiantis kažkieno sukurtais bendriniais įstatymais, kurie galų gale yra nepritaikomi realiam gyvenimui.

Kartais taip nutinka, kad troškimų įgyvendinimą pats gali paskubinti kur kas greičiau nei įsikištų visata. Vyras, pabandęs sutikti savo gyvenimo moterį pažinčių svetainėje, išdrįsta pakviesti ją į pasimatymą. Nuėjęs pamato, kad toji moteris – vokiečių kanclerė Angela Merkel!

„Vilniaus kino šortai“: troškimų miražai
© Organizatorių nuotr.

Įmantri eksperimentinė animacija šmaikščiai pašiepia žymiosios politikės darbą ir padėtį, kuri galų gale nepalieka jokių vilčių vyrui užmegzti artimesnį kontaktą. Darbas yra darbas, ir jį puikiai išmano režisierius Jochen Kuhn, pavadinęs šį aklo pasimatymo žaidimą „Sekmadienis 3“.

Norų ir žaidimų šioje konkursinėje programoje papasakota kur kas daugiau – pradedant šiaurės pašvaistėmis pietų Prancūzijoje, ir baigiant apkūnia poniute kioskelyje. Skirtingi troškimai ir skirtingi būdai juos pasiekti, tačiau visata yra įpareigota juos išpildyti.

Telieka truputį panorėti ir jums, nes norai dar pildysis spalio 19-ąją Ukmergėje ir Panevėžyje.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kumščiais bėdas sprendusio Šiaulių „kelių gaidelio“ laukia baudžiamoji atsakomybė (60)

Vasario 20 d. Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal pilietiško vairuotojo užfiksuotus ir policijai perduotus vaizdus. Jie publikuojami ir naujienų portale DELFI. Vaizdo medžiagoje užfiksuotas neįtikėtinai įžūlaus vairuotojo elgesys Šiauliuose, rašoma policijos pranešime spaudai.

Mylimojo netekusios pareigūnės laiškas žmonėms: viskas, ką mes darome, yra dėl Jūsų (195)

„Mes dirbame ne dėl savęs, ne dėl rezultatų, ne tam, kad prie kažko prisikabintume... Mes dirbame dėl jūsų, kad apgintume jus, apsaugotume jus, padėtume jums...“ – jautriame įraše feisbuke rašo pareigūnė Kristina Toliušytė. Mergina atvirai pasidalijo jautria istorija, kaip neteko artimiausio širdžiai pareigūnu dirbusio savo žmogaus ir kviečia žmones vertinti visų policininkų darbą. Ji sutiko, kad jautrus jos kreipimasis į kolegas ir tautiečius būtų paviešintas ir DELFI Piliečio rubrikoje.

Nufilmavo: kantrybės netekęs vairuotojas Šiauliuose į darbą paleido kumščius (304)

DELFI skaitytojas nufilmavo neįtikėtinai įžūlaus vairuotojo elgesį Šiauliuose – jo užfiksuotoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip nepatenkintas visureigio savininkas sankryžoje nusprendė kumščiais pamokyti „per lėtai“ važiavusį žmogų.

Savaitės „Baudos kvitas“: aš elgsiuos, kaip norėsiu! (21)

Rubrika „Baudos kvitas“, kur publikuojami skaitytojų užfiksuoti KET pažeidimai, ir toliau laukia įspūdingų kadrų! Publikuojame geriausias, per visą savaitę skaitytojų siųstas nuotraukas ir videoklipus. Juos galite peržvelgti bendroje galerijoje.

Namuose priglaustas šuniukas tapo reklamų herojumi (12)

Viržį žmonės rado gatvėje. Kurį laiką jie bandė surasti, kam priklauso šuniukas, bet šeimininkui neatsiradus buvo nuspręsta nugabenti šunelį į artimiausią prieglaudą. Taip jau sutapo, kad mes ieškojome naujo šeimos nario, ir Viržis vietoje prieglaudinuko tapo geriausiu mūsų bičiuliu.