„Vilniaus kino šortai“: troškimų miražai

 (1)
Sako, kad kai labai ko nors trokšti, visata tau padeda tai gauti. Ir nors vienas noras visada išsipildo. Tačiau ką daryti tiems, kurių šaukiami troškimai taip ir lieka kyboti beorėj erdvėj, tarp tavęs paties ir visatos, kuri tarsi kurčia? Manau, kad būtent apie tokius troškimų miražus ir jų savininkus pasakoja septintoji festivalio konkursinė programa.
© Organizatorių nuotr.

Dokumentinis kinas yra įdomus ir reikalingas dėl vieno dalyko: jis tampa mūsų visuomenės atspindžiu. Kartais pasitaiko, kad tie veidrodžiai skyla, ir pamatom daugiau vaizdo briaunų nei norėtume. Tai sufleruoja suomių filmas „Tylios žiemos kūdikis“, pasakojantis apie merginą, anksti išėjusią į pensiją. Žodžiai „mergina“ ir „pensija“ nei dera tarpusavyje, nei skamba logiškai, tačiau tiesa tokia – tai įmanomas dalykas. Toji mergina, gyvenanti Suomijos šiaurėje, dėl tikrų ar menamų psichologinių priežasčių atsiriboja nuo visuomenės, beveik išsižada tėvų ir dienas leidžia piešdama ryškiaspalvius piešinius...

„Vilniaus kino šortai“: troškimų miražai
© Organizatorių nuotr.

Kuo dėti mes šios merginos istorijoje? Kad nematom, negirdim ir išsižadam marginalų – tų, kurie arti visuomeninių požiūrių užribio, tačiau taip pat lygiateisiai šios žemės gyventojai. Dažnai su nepripažinimu, ir nenoru padėti tiems, kurie gyvena mūsų pašonėj, lyg sniego lavinos efektu sukuriam skaudesnes pasekmes... ir visai neįsivaizduodami jų tikrojo masto.

O ar esat bandę pamatuoti skausmą valandomis? Iraniečių režisieriaus Ali Asgari kurtas vaidybinis filmas „Virš dviejų valandų“ matuoja būtent jį. Arba tai, per kiek laiko skausmas gali pakeisti gyvenimus – vaikinui ir merginai, drįsusiems laužyti meilės įstatymus. Juos sulaužius, gali būti pasmerktas netgi mirti – įstaigos, kurių paskirtis gydyti mūsų fizinius kūnus ir saugoti gyvybes, pirmiausia tikrina formalumus ir popierizmą, kurie ir nusprendžia, kiek vertas esi gyventi... Remiantis kažkieno sukurtais bendriniais įstatymais, kurie galų gale yra nepritaikomi realiam gyvenimui.

Kartais taip nutinka, kad troškimų įgyvendinimą pats gali paskubinti kur kas greičiau nei įsikištų visata. Vyras, pabandęs sutikti savo gyvenimo moterį pažinčių svetainėje, išdrįsta pakviesti ją į pasimatymą. Nuėjęs pamato, kad toji moteris – vokiečių kanclerė Angela Merkel!

„Vilniaus kino šortai“: troškimų miražai
© Organizatorių nuotr.

Įmantri eksperimentinė animacija šmaikščiai pašiepia žymiosios politikės darbą ir padėtį, kuri galų gale nepalieka jokių vilčių vyrui užmegzti artimesnį kontaktą. Darbas yra darbas, ir jį puikiai išmano režisierius Jochen Kuhn, pavadinęs šį aklo pasimatymo žaidimą „Sekmadienis 3“.

Norų ir žaidimų šioje konkursinėje programoje papasakota kur kas daugiau – pradedant šiaurės pašvaistėmis pietų Prancūzijoje, ir baigiant apkūnia poniute kioskelyje. Skirtingi troškimai ir skirtingi būdai juos pasiekti, tačiau visata yra įpareigota juos išpildyti.

Telieka truputį panorėti ir jums, nes norai dar pildysis spalio 19-ąją Ukmergėje ir Panevėžyje.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Vilniuje vėjo nuverstas medis sutraiškė užsieniečių išsinuomotą automobilį (68)

Vilniuje kelionė nuomotu automobiliu Izraelio piliečiams buvo itin nemaloni - didžiulis vėjas ant jų užvertė medį.

Vilniaus oro uoste – sumaištis: niekur tokios darbo kokybės neteko matyti (435)

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja Vilma Balčiūnienė, šiuo metu esanti Vilniaus oro uoste. Jos teigimu, pastarajame šeštadienio rytą susidarė beviltiška padėtis.

Kaunietis apstulbo pamatęs, ką darbuotojai pridarė kaimyno koridoriuje (29)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai, gyvenantys Noreikiškėse, pasidalino nuotrauka, kurioje matosi, kaip kabelinės televizijos ir interneto paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai atliko instaliacijos darbus jų namuose.

Priglaudžia gyvūnus, apie kuriuos kiti pamiršta: namais dalijasi su ožiuku ir vištomis (70)

„Trijuose paršeliuose“ gyvena gyvūnai, kurių baigtis – paskerdimas... Tai gyvūnai, išgelbėti iš didžiulių fermų arba smulkių ūkių, iš blogų gyvenimo sąlygų, buvę ligoti gyvūnai. Čia jie turi galimybę gyventi tokį gyvenimą, kokio vertas kiekvienas gyvūnas – laisvai judėti, mėgautis draugų kompanija, gauti skanaus ir kokybiško maisto, jausti tik rūpestį ir meilę, sulaukti gydymo susirgus. Deja, ūkiuose gyvūnai to patirti dažniausiai negali.

To, ką patyrė Vilniaus restorane, nematė net filme: suplėšė pinigus ir metė į veidą atnaujinta 20:09 (390)

Į DELFI kreipėsi skaitytoja Rūta, papasakojusi apie netikėtą vakaro baigtį Vilniaus restorano. „To nesu mačiusi net filmuose“, – prisipažino ji ir laiške papasakojo, kaip maitinimo įstaigos savininkas suplėšė jos vyro paduotus 50 eurų. Restorano „La cocine de Jose“ savininkas prisipažįsta – iš tiesų taip pasielgė, nes neištvėrė nemalonių komentarų, kurių, jo manymu, sulaukė, nes yra užsienietis.