„Vilniaus kino šortai“: gyvenimas kaip kinas

Gyvenimą su kinu pradedi lyginti tada, kai tarp abiejų ima rastis labai daug panašumų. Iš pradžių lyg ir nepastebimi, tačiau eigoje ryškėjantys ir tampantys gyvai. Būtent tokiais atradimais prasidėjo aštuntoji konkursinė festivalio programa.
© Organizatorių nuotr.

Pirmasis filmas, davęs atspirties tašką panašumo ieškojimams, pavadintas „Keliu“. Apie berniuką, išsiruošusį ieškoti tėvo labai neįprastu būdu – prisikabinus invalido vežimėlį prie sunkvežimio. Lyg ir ne kasdieniškas vaizdas, tačiau būtent tikra istorija įkvėpė ukrainiečių režisierių Max Ksjonda sukurti tokį filmą. Kaip ir jaunasis aktorius, įkūnijęs be tėvo gyvenantį herojų ryžtis avantiūrai, realiame gyvenime – lygiai toks pat našlaitis. Šiuos ir dar kitus faktus apie filmo kūrimo subtilybes papasakojo atvykęs į festivalį filmo prodiuseris Maxym Serdiuk. Tada ir apima jausmas, kad kine vykstančios istorijos lipa lauk iš ekranų, ir virsta tikrais gyvenimais. O gal atvirkščiai.

„Vilniaus kino šortai“: gyvenimas kaip kinas
© Organizatorių nuotr.

Groti arfa atsisėdus ant kojas tuo tarpu bučiuojančio vyro milžino gal būtų ir neblogas gyvenimo scenarijus. Iki kol akiratyje pasirodytų naujas mylimasis ir priverstų širdį groti jau kitas melodijas ir jau kitais instrumentais. Štai taip gyvenimiškus meilės vingius bandė perpiešti dvi jaunos vengrų režisierės Panna Horváth-Molnár ir Virág Zomborácz animaciniame filme „Priklausomybė“. Šmaikščiai ir šiek tiek šaltai, moteriškai žvilgtelėta į tai, kaip atrodo pasiaukojantis vyras ir savo vertę žinanti įnoringa moteris, šokdinanti visus aplink. Taikliai ir vizualiai įdomi istorija šokdina iš pasitenkinimo ir žiūrinčiuosius.

„Aš ne Sofi, aš Ina Litovski!“, - šaukia mergaitė kitame filme, bandanti įrodyti savo tapatybę... motinai.

„Vilniaus kino šortai“: gyvenimas kaip kinas
© Organizatorių nuotr.

Per šešėlius ir fokusavimą tik vieno aktoriaus, nepaliekant matomų detalių aplink, kuriama istorija atrodo šalta, tačiau įtikinamai kalbanti apie dėmesio ir šilumos stoką mergaitės gyvenime. Kaip atkreipti dėmesį žmogaus, kuriam turėtum rūpėti labiausiai? Nenuostabu, kad tokiais momentais imi dvejoti, kas iš tikrųjų esi, ir pradedi prisistatinėti (galbūt) ne tau priklausančiu vardu.

Kaip buvo pasakyta viename filmų, „tai tik pavadinimas, po kuriuo aprašyti įvairūs įvykiai“. Ir tas pavadinimas galėtų būti „Gyvenimas kaip kinas“. Pamatyti vieną jo epizodų dar galėsite spalio 13-ąją Vilniuje.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Moksleiviai iš Palermo lankėsi Vilniaus gimnazijoje

Mainų programos tarp Galilėjo Galilėjaus gamtos mokslų licėjaus ir Vilniaus Užupio gimnazijos ištakos – Lietuvos aikštės Palermo mieste atidarymo šventė, kurioje prieš porą metų dalyvavo 16-osios Vyriausybės kultūros ministras Šarūnas Birutis. Lietuvos aikštė yra visiškai šalia G. Galilėjaus licėjaus.

Mačiau siaubingą plungiškės patarimą feisbuke – bijau, kas gali nutikti (74)

Plačiai nuskambėjo istorija, kai Plungės gyventoja Jovita socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi „patarimais“, kaip nuodyti kates. Ši moteris ne tik patarinėjo kitiems, bet ir pati gyrėsi tokiu būdu išnuodijusi devynias iš dešimties jos kieme gyvenusių kačių.

Komiškas vaizdelis Marijampolėje: drausmina šaligatviais lakstančius pėsčiuosius (7)

Esate matę keistoje vietoje pastatytą kelio ženklą? Kažin, ar jis prilygsta tam, kurį pavyko užfiksuoti marijampoliečiui Karoliui. Vienoje socialinio tinklo grupėje vyras pasidalijo nuotrauka, kurioje užfiksuota itin komiška situacija – pėsčiųjų prašoma neviršyti 30 km/h greičio. Nuotrauka Karolis sutiko pasidalyti su DELFI Piliečiu.

Perskaičiau, kokios algos sostinėje, – jūs gal juokaujate? (420)

Negaliu neparašyti apie sostinės algas. Tikrai negaliu. Parodykit man bent vieną, ne vadovą, ne direktorių ir net ne merą, kuris gauną bent 1700 eurų.

Papiktino kaimynų elgesys daugiabučio aikštelėje: kreipėmės visur (20)

Ne paslaptis, jog pasitaiko atvejų, kai kauniečiai savarankiškai imasi „įvedinėti tvarką“ savo gyvenamoje teritorijoje. Faktas patvirtintas dar kartą, kai portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojo laiškas-skundas dėl dideliais akmenimis užtvertos kiemo teritorijos. Esą kieme dėl sudarytų kliūčių neįmanoma pravažiuoti automobiliu. Tačiau, kad ir kam besiskųstumei, pasak vyro, niekas negirdi ir problemos spręsti nesiima.