Vilniaus Karveliškių kapinėse – šiurpus vaizdas: apsemta dalis kapųpapildyta „Grindos“ ir Vilniaus savivaldybės komentarais

 (104)
Antradienį priešpiet DELFI sulaukė skaitytojo nuotraukų, kuriose matyti šiurpokas vaizdas – Vilniuje esančiose Karveliškių kapinėse dalis antkapių iš dalies panirę po vandeniu. Kaip DELFI nurodė kapinių atstovai, apie šią bėdą žinoma – taip nutiko dėl lietaus ir tirpstančio sniego.
© DELFI skaitytojas

DELFI skaitytojas Karveliškių kapinėse apsemtus antkapius nufotografavo apie 11.20 val. Nuotraukose matyti, kad vienoje kapinių vietoje vandens lygis itin pakilęs – antkapiai atrodo lyg išnirę iš vandens.

Vilniaus Karveliškių kapinėse – šiurpus vaizdas: apsemta dalis kapų
© DELFI skaitytojas

DELFI susisiekė su Karveliškių kapinių atstovu Dariumi Jakutoniu, kuris paaiškino, kad tokia situacija susiklostė dėl tirpstančio sniego ir lietaus – dėl šių priežasčių pakilo vandens lygis.

Pasak pašnekovo, sprendžiant šią problemą kapinėse jau anksčiau buvo įrengti šuliniai, kurie padėtų sumažinti vandens lygį. Nors vandens lygis, pasak D. Jakutonio, po šulinių įrengimo ir sumažėjo, vis dėlto, kaip matyti iš nuotraukų, tai problemos iki galo neišsprendė.

Su DELFI susisiekę „Grindos“ atstovai nurodė, kad vasario 21 d. jų darbuotojai nuvyks į įvykio vietą įvertinti situacijos – pirmiausiai norima lokalizuoti avariją. Vandenį kapinėse bus bandoma nusiurbti, nes dėl sušalusio grunto jis negali susigerti į žemę. Pasak specialistų, priklausomai nuo to, kaip apsemtos kapinės, darbai gali būti atliekami ir kelias dienas. Nusiurbus vandenį bus svarstoma, kaip spręsti susidariusią situaciją ateityje.

Kaip DELFI nurodė Virginijus Pauža, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento vadovas, pernai Vilniaus miesto savivaldybė Karveliškių kapinėse įrengė 11 lietaus vandens surinkimo šulinių į kuriuos patenka po gausaus lietaus ar atlydžio susikaupęs vanduo.

„Toks šulinys įrengtas ir šalia apsemtų kapaviečių. Kadangi šiuo metu žemė dar įšalusi, o vakar buvo ilgalaikis ir gausus lietus, vandens surinkimo šuliniai persipildė. Šiuo metu Karveliškių kapinėse jau dirba lietaus nuotekų surinkimo automobiliai, kurie bandys išsiurbti susikaupusį vandenį“, – nurodė V. Pauža.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.