Vaizdas suspaudžia širdį: įkaitusiame automobilyje įkalinti verkiantys vaikai

 (672)
Pirmadienio popietę (16.50 val.) Vilniuje (prie kurio konkretaus prekybos centro vyko situacija DELFI portalui žinoma) viena „supermamytė“ tikriausiai nusprendė apsipirkti. Tiesa, su savimi pasiėmė du mažamečius vaikus, tačiau tikriausiai nusprendė, kad apsipirkti jie trukdys, ir paliko juos automobilyje.

Lauke plieskia apie 30 laipsnių karštis, langai uždaryti, vienas iš vaikų (nors, mano nuomone, turėtų abu) – specialioje kėdutėje ir net negali pajudėti. Šalia automobilio pasirodžius nepažįstamiems, šie pradeda belstis pagalbos, tačiau nei iš išorės, nei iš vidaus automobilio durų neįmanoma atidaryti. Kiek jie laiko praleido automobilyje, nežinia, tačiau vaikai buvo paraudę, apsipylę ašaromis ir beldė į stiklą, melsdami išsivaduoti.

Įvykio liudytojui pasikvietus į pagalbą apsaugos darbuotojus (…), per garsiakalbius iškviesta „supermamytė“ prie savo automobilio pasirodė po dešimties minučių. Deja, ji ne tik nepripažino savo kaltės, priešingai – apkaltino įvykį filmavusį liudininką kišimųsi į privatų gyvenimą (…).

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI susisiekė su „Iki“ prekybos centro atstovu spaudai Andriumi Petraičiu, jis patvirtino, kad situacija reali – pirmadienį iš tiesų dėl aukščiau apibūdintos situacijos buvo iškviesti apsauginiai, kurie per garsiakalbius pranešė automobilio vairuotojai apie situaciją. Kai moteris prie automobilio pasirodė, apsauginiai pasišalino. Per kiek laiko moteris atėjo iki automobilio, atstovas spaudai patikslinti negalėjo.

Situacija taip pat pakomentavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos:

„Kiekvienu konkrečiu atveju sprendžiant klausimą dėl vaiko palikimo trumpam ar ilgesniam laikui automobilyje, tėvams reikėtų atsižvelgti į vaiko amžių ir jo brandumą, gebėjimą pasirūpinti savimi, taip pat į tai, ar automobilyje vaikui likus vienam bus sudarytos saugios sąlygos bei jam nekils pavojus.

Iš tiesų karštą vasaros dieną palikti pastatytame ir užrakintame automobilyje vaiką gali būti labai pavojinga, kadangi, kaip žinia, vaikai, ypač kūdikiai yra labai jautrūs aukštai temperatūrai.
Pastebėjus paliktą neprižiūrimą vaiką automobilyje, svarbiausia pilietiškumas bei galimos žalos vaikui padarymo prevencija. Pirmiausia apie paliktą vaiką ir jam keliamą grėsmę turėtų būti informuota policija ar kita atsakinga tarnyba. Taip pat negalima imtis veiksmų, kurie dar labiau gali išgąsdinti vaiką – fotografuoti, filmuoti jį ir pan.

Paprastai kompetentingos institucijos, nustačiusios vaiko teisių pažeidimo faktą, sprendžia klausimą dėl vaiko tėvų patraukimo administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 181 ir 1813 str. už vaiko teisių pažeidimą arba tėvų valdžios nepanaudojimą arba panaudojimą priešingai vaiko interesams.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad teikiant tretiesiems asmenims duomenis, taip pat renkant juos bei viešai skelbiant, privalu laikytis privataus gyvenimo apsaugą, asmens duomenų teikimą bei visuomenės informavimo priemonių veiklą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų bei vaiko teisių interesų prioretiškumo principo. Vaikai – labiau pažeidžiama socialinė visuomenės grupė, todėl reikėtų vengti jų fotografavimo be tėvų, globėjų ar kitų jiems atstovaujančių asmenų sutikimo.“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (59)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.