Vairuotojų elgesys šokiravo moteris

 (65)
Vaikai neišvengiamai užauga ir anksčiau ar vėliau nori tapti savarankiški. Laisvės supratimas neatsiejamas nuo automobilio ar kitos transporto priemonės vairavimo. Nenoriu daug postringauti apie vairuojančio šiuolaikinio žmogaus privalumus, o gal net būtinybę, šįkart noriu pasidalinti tik tuo, ką patyriau mokydama vairuoti savo dukrą.
© DELFI (P.Sadausko nuotr.)

Ji lankė teorinius užsiėmimus, išlaikė teorijos egzaminą „Regitroje“, pradėjo lankyti praktinio vairavimo užsiėmimus. Pagal dabar galiojančią tvarką mokyti gali ir pakankamą stažą turintys šeimos nariai. Kadangi mokytis su instruktoriumi reikia vos 15 vairavimo pamokų, o papildomų pamokų dėl instruktorių užimtumo reikia ilgai laukti (be to, ir kainuoja jos po 20 eurų už kiekvieną), nusipirkom 3 mokinio ženklus, apsiklijavom automobilį, sulaukėm vėlaus vakaro ir pajudėjom pustuštėm Vilniaus gatvėm.

Man pasirodė, kad vos 5 kartus vairavusi dukra pakankamai „jaučia“ automobilį, nedarė jokių kritinių klaidų, tik labai jau lėtai, neviršydama 40 km/h greičio vairavo. Mačiau, kaip tai erzino lenkiančius automobilius, bet tai, ką patyrėme ties viena iš sankryžų, kai užgeso variklis, šokiravo... Taigi, besimokančiai vairuotojai „užgeso“ variklis. Manau, tai nutinka net ne vienam „klevo lapui“ ir net ne tik moteriai... Užsidegė žalias šviesoforo signalas, o per tą laiką už mūsų jau susikaupė 3- 4 aktyviai garso signalus spaudžiantys nekantrūs vairuotojai. Dukrą tai nemenkai išgąsdino, tokioje „garsioje“ aplinkoje jai teko būti pirmą kartą.

Kad ji nusiramintų ir sugaudytų, įjungiau avarinį ženklą. Pagaliau mes pajudėjome, bet džiaugtis neteko. Vienas iš signalizavusių nekantriųjų mus aplenkė ir atsidaręs langą keikė mus necenzūrinių žodžių tirada, kurių niekaip neužmiršdama kitą dieną dukra prašė išversti. Kitas nekantruolis aplenkė ir staigiai stabdė priešais mūsų automobilį („užkirto“)...

Dukra daugiau tą dieną vairuoti negalėjo... Negalėjo ir kitą dieną... Suprantu, ką dauguma gali galvoti: nematė mergaitė didesnių bėdų, gyvenime ir ne tokių sunkumų pasitaikys... Bet aš juk ne apie tai, net ir ne apie savo dukros ar savo patirtą stresą. Aš rašau apie mūsų visų pakantumą, toleranciją, elementarią kultūrą. Manau, to, ką pasakiau, kiekvienam pakanka, kad pagal brandos lygį padarytų savas išvadas. Šis įvykis man buvo netikėtas, liūdnai ir graudžiai nustebinęs... Ir visa tai atsitiko Vilniuje, mūsų kultūros sostinėje...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti savo patirtimi? Laukiame jūsų įspūdžių el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (53)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (30)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.