Vaikai ruošiami kovai prieš galimą agresoriaus puolimą?

 (30)
Balandžio 4 – 6 dienomis Šalčininkų rajone Dieveniškių miestelio miškuose lakstė būrys jaunuolių karinėmis uniformomis, tiesa, neginkluoti – su medinėmis ginklų imitacijomis rankose. Jaunuolių veidus ir plaštakas slėpė kamufliažas. Jie žygiavo, atkreipdami vietinių gyventojų dėmėsį ir sukeldami klausimą: gal ruošiamasi galimam priešo puolimui iš Rytų? Tačiau jaunimas ten buvo kitu tikslu.
© Autoriaus nuotr.

Šį savaitgalį Šalčininkų rajone vyko karinės Jaunųjų šaulių pratybos. Vėlų penktadienio vakarą į Dieveniškių „Ryto“ vidurinės mokyklos pastatą susirinko 130 Šalčininkų 11-osios šaulių kuopos, svečių iš kitų kuopų ir karių savanorių. Vos atvykusiems pratybų dalyviams sporto salėje buvo primintos pratybų užduotys, nebylieji valdymo signalai ir rikiuotė. Po apmokymų jaunuoliams teko įsikurti ant grindų ir laukti „tikrųjų“ pratybų pradžios.

Šeštadienio rytas prasidėjo kaip kariuomenėje – ankstyvas kėlimasis, mankšta, pusryčiai, tolesni apmokymai ir ilgai lauktos karinės pratybos miškuose. Į girią išsiruošė tik labiau pažengę šaulių būriai. Jie praktiškai veikė tai, ką išmoko ar prisiminė vakare ir ryte. Karinių pratybų instruktoriai į palnus įtraukė ir priešo puolimą – dėl to jauniesiems kovotojams teko kelias valandas išgulėti pasaloje, šukuoti mišką, vesti derybas bei atlikti kitas užduotis.

Tos pačios dienos vakare jau po vakarienės vienas šaulių būrys vėl išsirengė į mišką. Tačiau šįkart Jaunieji šauliai ir savanoriai naktį mokėsi tinkamai įkurti laužavietę, pasistatyti būstą tiek vasaros metu, tiek žiemos metu, atlikti pasalą ir klausėsi j. eilinio Vytauto Tamulyno patarimų apie išgyvenimą miške.

„Mokymai ugdant jaunimą yra labai svarbu, nes jaunas žmogus pratinasi prie sunkesnių aplinkybių, ugdo savo ištvermę, mokosi dirbti komandoje. Jis treniruoja savo sumanumą įvairiose situacijose, kurios svarbios ir civiliniame gyvenime. Pratybų metu jaunimas mokosi topografijos, nebylaus valdymo signalų, maskuotės, palapinsiaustės statymo, higienos pagrindų miško sąlygomis, stebėti aplinką, vygdyti užduotis komandoje“, - sakė j. eilinis ir vienas iš karinių pratybų instruktorių Vytautas Tamulynas.

Jaunieji šauliai, šio savaitgalio metu užsigrūdino ir susipažino su kareivio kasdienybės ypatumais. Sekmadienio ryte (balandžio 6 d.) prieš vyresniuosius karininkus jau stovėjo ne išsigandę vaikai, o patirties įgavę ir pasitempę Lietuvos patriotai.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (43)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (169)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.