Užsitęsusi žiema – nuostoliai sezoniniams verslams

Sniegas ir šaltas pavasaris - problema ne tik grįžtantiems paukščiams, bet ir tam tikroms verslo šakoms, kurios paprastai tokiu metu pradeda dirbti intensyviau. Tai vaismedžių, ledų pardavėjai, padangų montuotojai ir, žinoma, turizmo sektoriaus atstovai, kuriems pusnys ir užšalę ežerai šalia kaimo turizmo sodybų reiškia sumažėjusius poilsiautojų srautus.
© K.Šatūno nuotr.

Nuo kovo 1-osios, kaip ir įprasta, prasideda kalendorinis pavasaris. Nors dabar jau balandis, tačiau iš Lietuvos žiema pasitraukti nenori ir, pasak sinoptikų, visai realu, kad sniegas iš mūsų šalies nesitrauks dar bent porą savaičių, nors ir prognozuojamos teigiamos temperatūros ir lietūs. Dalis žmonių džiaugiasi užsitęsusia žiema, tačiau kiti – verkia kruvinomis ašaromis ir naktimis sapnuoja tikrąjį pavasarį.

Lietuvoje užsibuvusi žiema ir sniegas trukdo gyvuoti ir atsigauti Lietuvos darbo rinkai - besitęsiant šaltiems orams, vis dar nepradėti sezoniniai darbai žemės ūkyje, statybose, atšilimo laukia ir paslaugų sektorius. Į šį sąrašą taip pat įeina ir kiti verslininkai, turintys sezoninius verslus, pavyzdžiui padangų keitėjai, ledų pardavėjai, vaismedžių augintojai. Ypatingai didelius nuostolius patiria Lietuvos kurortų verslas, kuris dėl nesibaigiančio sniego ir šaltų orų sulaukia vos keleto turistų.

Pasak (...) turizmo verslo eksperto Einoro Pavilonio, ilgiau nei įprastai užsitęsusi žiema šypsotis ir džiaugtis neleidžia: „Nesibaigiantis sniegas ir šalčiai visokeriopai stabdo turizmo verslą Lietuvoje. Tokias paslaugas siūlančios įmonės pastaruoju metu sulaukia itin mažo turistų susidomėjimo, o kaip žinia, šis verslas ir gyvuoja būtent turistų dėka. Didžioji dalis nuomojamų kambarių, vilų yra tiesiog tuščios, ir tai verslininkus varo į neviltį, kadangi nuomojamų vietų priežiūra ir šildymas kainuoja brangiai, o per praėjusį sezoną sukauptos lėšos pas daugelį jau senokai pasibaigė“, - pasakoja prailgusią žiemą mintyse ir pats keikiantis ekspertas.

Turistus iš kitų šalių atbaido ne tiek iki pat balandžio mus stebinantis sniegas, o šalti ir žvarbūs orai: „Turistai vertina šilumą, jiems patinka matyti gražų kraštovaizdį, kai aplinkui žaluma, o ne „pliurza“ ir pūgos, neleidžiančios niekur išeiti iš namų“, - tęsia E.Pavilonis.

Smarkios pūgos ir dideli šalčiai jau pirmosiomis pavasario dienomis, kai visi tik ir laukė atšilimo bei tikėjosi greitai išvysti pakalnutes šalikelėse, apėmė beveik visą Europą, daug kur buvo užfiksuoti šio metų laiko šalčio rekordai, nuo minusinės temperatūros mirtinai sušalo ne vienas žmogus, o gausus snygis sukelė transporto chaosą, ir gadino elektros tinklus.

Tikriausiai, per anks­ty­vas žmonių, verslininkų džiaugs­mas atėjus pirmoms kalendorinėms pavasario dienoms, kad žiema buvo pakankamai „draugiška“ ir maloniai žiemiška, ne­pa­ti­ko gam­tai ir ji pa­ro­dė sa­vo ga­lias pirmąją pa­va­sa­rio pusę pa­vers­da­ma šal­tes­ne, negu praėjusios žiemos.

Belieka tik tvirtai tikėti, kad tikrasis pavasaris jau ne už kalnų ir greitu metu galėsime džiaugtis maloniai šildančiais Saulės spinduliais, kurortai sulauks įprasto  turistų skaičiaus ir sezoninis verslas palengva vėl įsibėgės.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Baltarusijos apsuptyje esantis Navikų kaimelis kviečia į Petrines (8)

Daugeliui žmonių kultūra, regis, asocijuojasi tik su didmiesčiais ir masiniais renginiais, kuomet mažesniuose miesteliuose ar kaimuose gali atrodyti, kad visa kultūra yra mirusi arba gyvuoja tik anti-kultūra.

Įžūlus užsieniečio automobilio statymas sunervino praeivį (36)

DELFI skaitytojas vakar užfiksavo įžūliai vairuotojo pastatytą automobilį – ne tik per dvi vietas, bet ir neįgaliesiems skirtoje zonoje.

Ramunė Vilkoitytė. Nevaisingos poros renkasi ir emigraciją (11)

Lietuvoje nevaisingų porų skaičius sudaro vidutinį šalies miestą. Kūdikio susilaukti trokštančios šeimos pagalbos ieško Lietuvos klinikose, artimajame užsienyje, o kartais pasirenka ir ilgalaikę emigraciją.

Nufilmavo: Kaune praūžė vasariška liūtis (11)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai vaizdo įrašą, kur matyti Kauno gatves skalavusi liūtis.

Skaitytojos priežastys, kodėl reikia įsigyti šunį (52)

Noriu su visais pasidalinti savo džiaugsmu. Mūsų dienos su metais yra linkusios supanašėti – rytais pirmoji nubunda panelė Rutina ir visus už rankos pradeda vesti jau pramintais takais per dieną į vakarą.