Užsidegus automobiliui sulaukė nepasididžiavusio padėti vyriškio pagalbos

 (3)
Spalio 1 d., 08.06 val., Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, jog Ignalinos rajone, kelyje Vilnius – Zarasai ties Kazokinės kaimu, dega lengvasis automobilis.
© Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo dep

Į nelaimės vietą nedelsdamos išskubėjo priešgaisrinės pajėgos, tačiau nuvykus į įvykio vietą ugniagesiams teliko tik išjungti automobilio akumuliatorių, nes automobilis jau buvo užgesintas.

Pasirodo, tą rytą lengvuoju automobiliu „Citroen Evasion“ Visagino gyventoja vyko į Vilnių, vežė pas gydytojus sūnų, tačiau netikėtai automobilis prarado trauką, pasklido degėsių kvapas ir iš po variklio dangčio pasirodė dūmai. Moteris sustojo kelkraštyje ir, iššokusi iš automobilio, puolė stabdyti pro šalį važiuojančių automobilių, tuo metu automobilio keleiviai bandė turimu gesintuvu malšinti gaisrą.

Pro šalį vyko Ignalinos rajono gyventojas Gediminas Dailidė. Vyras, dirbantis staliumi, pastebėjo šalikelėje rūkstantį automobilį, dvi moteris, mojuojančias rankomis, ir vaiką. Gediminas sustabdė savo automobilį, išsitraukė gesintuvą ir užgesino beįsiplieskiančią liepsną. Automobilis nukentėjo nedaug. Ugniagesiams gelbėtojams moteris pranešė tik todėl, kad įsitikintų, ar automobilis tikrai užgesintas. Sulaukęs atvykusių ugniagesių gelbėtojų, Gediminas išvažiavo.

Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas vidaus tarnybos majoras Tomas Raketis kitą dieną pasikvietė gelbėtoją į tarnybą, paspaudė ranką ir padėkojo už pilietiškumą, drąsą ir kilnų poelgį. Atminimui jam padovanojo knygą apie Utenos apskrities ugniagesius ir ugniagesybą.

Automobilių gaisrai nėra retas atvejis – nuo metų pradžios Ignalinos rajone liepsnos suniokojo 3 transporto priemones. Šis skaičius būtų buvęs mažesnis, jei vairuotojai būtų turėję gesintuvus ir žinoję, kaip su jais elgtis.

G. Dailidės teigimu, automobilį gesinti ir naudotis automobilyje esančiu gesintuvu jam teko pirmą kartą, tačiau džiaugėsi tuo, kad pirkdamas gesintuvą nepagailėjo pinigų ir įsigijo tikrai gerą prekę, kuri nelaimės atveju pagelbėjo.

Kiekviename automobilyje privalo būti veikiantis 1 kg gesintuvas, bet vis dėlto rekomendacija vežiotis 2 kg gesintuvą yra teisinga. Gaisras – tas atvejis, kai svarbu jo dydis, su 2 kg gesintuvu galima nuveikti daug daugiau. Tai gali patvirtinti ir gelbėtoju tapęs G. Dailidė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (124)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.