Ukmergės jaunimas kuria visiems draugišką mokyklą

 (1)
Iki naujų mokslo metų pradžios liko mažiau nei mėnuo. Vieni mokiniai nekantriai laukia, kada po vasaros atostogų susitiks su bendraklasiais ir mokytojais, kiti apie mokyklą nenori net pagalvoti. Ar mokykla gali tapti antraisiais namais, kur saugu, jauku, gera ir visada norisi grįžti? Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai pasiryžo kurti visiems draugišką mokyklą, kurioje lyg tikroje šeimoje vyresnieji rūpinasi mažesniaisiais: globoja, padeda pažinti save, įveikti iškilusius sunkumus ir įsilieti į bendruomenės gyvenimą.
© Skaitytojo nuotr.

„Dalis pradinių klasių mokinių jaučiasi nesaugiai, jiems sunkiau sekasi bendrauti, susirasti draugų, baugina pokyčiai, kurie laukia baigus pradinę mokyklą, – sako Kristina Adamonienė, Dukstynos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja. – Aukštesniųjų klasių mokiniai, daugiausia – aštuntokai, nusprendė tapti trečiokų ir ketvirtokų globėjais bei išmokyti juos pasitikėti savimi, drąsiau reikšti savo nuomonę, bendrauti su vyresniaisiais“.

Nuo 2013 m. pradžios ne rečiau kaip kartą per mėnesį aukštesniųjų klasių mokiniai susitikdavo su dvidešimt globotinių, kartu su jais žaisdavo, sportuodavo, piešdavo, dainuodavo, lipdydavo, padėdavo spręsti problemas.

„Įvairūs žaidimai – geriausias būdas ugdyti pradinukų kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, bendravimo ir darbo komandoje įgūdžius, – pasakoja pedagogė. – Pavyzdžiui, žaidėme žaidimą, kai suskirstę grupėmis mokiniai stengėsi kuo greičiau rasti virvę užrištomis akimis. Analizuodami, kodėl viena komanda užduotį įveikė greičiau nei kita, vaikai suvokė, kaip svarbu bendradarbiauti ir veikti išvien.“

Anot K. Adamonienės, baigiantis mokslo metams, dalis pradinių klasių mokytojų pastebėjo, kad užsiėmimuose dalyvavę mokiniai tapo mandagesni, ėmė geriau mokytis.

„Užsiėmimai buvo naudingi ne tik mažiesiems, bet ir aukštesniųjų klasių mokiniams. Jie tapo atsakingesni, išmoko susitelkti, rūpintis aplink esančiais, – džiaugiasi K. Adamonienė. – Rudenį planuojame suburti naujas globėjų ir pradinukų grupes“.

Gabija Valiukevičiūtė, viena užsiėmimų organizatorių, įsitikinusi, kad ši veikla prisidėjo ugdant drąsų jaunimą, kuris ateityje nebijos kurti, eksperimentuoti ir imtis naujų iniciatyvų.

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos jaunimas ėmė rūpintis mažesniaisiais ir kurti visiems draugišką mokyklą po to, kai prisijungė prie didžiausio Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ypatingą skelbimą apie garažą parašęs vyras susilaukė didžiulio internautų dėmesio (54)

Ar kada nors planavote pirkti metalinį garažą? Jei jums ir atrodo, kad tikrai ne, palaukite ir į šį klausimą sau atsakykite perskaitę klaipėdiečio Juozo, dabar gyvenančio Kaune, odę garažui, kuria jis pasidalino skelbime, norėdamas parduoti saviškį.

Paupių rajono bendruomenė kartu švarino apylinkes (4)

Prie jubiliejinės dešimtosios akcijos „Darom 2017“, kuri vyko balandžio 22 d. visoje Lietuvoje, prisijungė ir Klaipėdos miesto Paupių rajono bendruomenė.

Ketvirtokės mamai trūko kantrybė: kaip dukrai paaiškinti tokį uždavinį? (762)

„Negaliu nepasidalinti savo dukros, 4 klasės mokinės, matematikos testo uždaviniu“, – savo laiške rašė DELFI skaitytoja, nustebusi, kokią užduotį teko išspręsti jos atžalai. Leidinio nepatikslinusi moteris stebėjosi, ar tokius uždavinius reikia spręsti ir kitų valstybių mokiniams.

Balsių progimnazijos pedagogai tvarkė upių ir ežerų pakrantes (5)

Balandžio 22 d. Vilniaus Balsių progimnazijos mokytojai ir administracija, kartu su kitomis vienuolika komandų Ignalinos apylinkėse, dalyvavo akcijoje ,,Darom“, kurios metu buvo renkamos šiukšlės Aukštaitijos nacionalinio parko upių ir ežerų pakrantėse.

Dirbu turizmo srityje – šiurpstu nuo lietuvių kliento elgesio (416)

Lietuvoje palengva įsibėgėja eilinis turizmo sezonas. Agentūrų tinklalapiuose mirga marga patrauklūs pasiūlymai bei paskutinių minučių variantai. Smagu, kad lietuvaičiai aktyviai keliauja, tačiau būtų dar smagiau, jei šis straipsnelis padėtų pažvelgti į save iš šalies ir padaryti tinkamas išvadas.