Ukmergės jaunimas kuria visiems draugišką mokyklą

 (1)
Iki naujų mokslo metų pradžios liko mažiau nei mėnuo. Vieni mokiniai nekantriai laukia, kada po vasaros atostogų susitiks su bendraklasiais ir mokytojais, kiti apie mokyklą nenori net pagalvoti. Ar mokykla gali tapti antraisiais namais, kur saugu, jauku, gera ir visada norisi grįžti? Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai pasiryžo kurti visiems draugišką mokyklą, kurioje lyg tikroje šeimoje vyresnieji rūpinasi mažesniaisiais: globoja, padeda pažinti save, įveikti iškilusius sunkumus ir įsilieti į bendruomenės gyvenimą.
© Skaitytojo nuotr.

„Dalis pradinių klasių mokinių jaučiasi nesaugiai, jiems sunkiau sekasi bendrauti, susirasti draugų, baugina pokyčiai, kurie laukia baigus pradinę mokyklą, – sako Kristina Adamonienė, Dukstynos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja. – Aukštesniųjų klasių mokiniai, daugiausia – aštuntokai, nusprendė tapti trečiokų ir ketvirtokų globėjais bei išmokyti juos pasitikėti savimi, drąsiau reikšti savo nuomonę, bendrauti su vyresniaisiais“.

Nuo 2013 m. pradžios ne rečiau kaip kartą per mėnesį aukštesniųjų klasių mokiniai susitikdavo su dvidešimt globotinių, kartu su jais žaisdavo, sportuodavo, piešdavo, dainuodavo, lipdydavo, padėdavo spręsti problemas.

„Įvairūs žaidimai – geriausias būdas ugdyti pradinukų kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, bendravimo ir darbo komandoje įgūdžius, – pasakoja pedagogė. – Pavyzdžiui, žaidėme žaidimą, kai suskirstę grupėmis mokiniai stengėsi kuo greičiau rasti virvę užrištomis akimis. Analizuodami, kodėl viena komanda užduotį įveikė greičiau nei kita, vaikai suvokė, kaip svarbu bendradarbiauti ir veikti išvien.“

Anot K. Adamonienės, baigiantis mokslo metams, dalis pradinių klasių mokytojų pastebėjo, kad užsiėmimuose dalyvavę mokiniai tapo mandagesni, ėmė geriau mokytis.

„Užsiėmimai buvo naudingi ne tik mažiesiems, bet ir aukštesniųjų klasių mokiniams. Jie tapo atsakingesni, išmoko susitelkti, rūpintis aplink esančiais, – džiaugiasi K. Adamonienė. – Rudenį planuojame suburti naujas globėjų ir pradinukų grupes“.

Gabija Valiukevičiūtė, viena užsiėmimų organizatorių, įsitikinusi, kad ši veikla prisidėjo ugdant drąsų jaunimą, kuris ateityje nebijos kurti, eksperimentuoti ir imtis naujų iniciatyvų.

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos jaunimas ėmė rūpintis mažesniaisiais ir kurti visiems draugišką mokyklą po to, kai prisijungė prie didžiausio Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Savaitės „Baudos kvitas“: aš elgsiuos, kaip norėsiu! (23)

Rubrika „Baudos kvitas“, kur publikuojami skaitytojų užfiksuoti KET pažeidimai, ir toliau laukia įspūdingų kadrų! Publikuojame geriausias, per visą savaitę skaitytojų siųstas nuotraukas ir videoklipus. Juos galite peržvelgti bendroje galerijoje.

Namuose priglaustas šuniukas tapo reklamų herojumi (14)

Viržį žmonės rado gatvėje. Kurį laiką jie bandė surasti, kam priklauso šuniukas, bet šeimininkui neatsiradus buvo nuspręsta nugabenti šunelį į artimiausią prieglaudą. Taip jau sutapo, kad mes ieškojome naujo šeimos nario, ir Viržis vietoje prieglaudinuko tapo geriausiu mūsų bičiuliu.

Tarp gyvūnus globojančios merginos augintinių – ir žemaitukas (11)

Esu iš tų, kurie labai myli gyvūnus, tad man jų visas būrys – begalinis džiaugsmas ir visos šeimos rūpestis. Kartą, kai su šeima ilsėjomės prie jūros, tiesiogine to žodžio prasme išzirziau, kad galėčiau auginti katiną.

Kaip DELFI skaitytojai šventė Vasario 16-ąją (1)

Vasario 16-ąją šventiškai paminėję lietuviai su DELFI Piliečiu pasidalijo šventės akimirkomis. Kviečiame pasižiūrėti, kaip smagiai DELFI skaitytojai minėjo Lietuvos gimtadienį!

Įkliuvo: nufilmuotas chuliganiškai vairuojamas kauniečio automobilis (42)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai ir vėl dalinasi grubiais kelių eismo taisyklių pažeidimais, kurie fiksuojami Kauno miesto gatvėse. Šį kartą į vaizdo registratoriaus objektyvą pateko itin nedrausmingas vairuotojas, kuris, padaręs ne vieną kelių eismo taisyklių pažeidimą, nuskubėjo į kelių policijos kiemą, kuriame Chemijos prospekte dirbantys pareigūnai palieka savo automobilius.