Ukmergės jaunimas kuria visiems draugišką mokyklą

 (1)
Iki naujų mokslo metų pradžios liko mažiau nei mėnuo. Vieni mokiniai nekantriai laukia, kada po vasaros atostogų susitiks su bendraklasiais ir mokytojais, kiti apie mokyklą nenori net pagalvoti. Ar mokykla gali tapti antraisiais namais, kur saugu, jauku, gera ir visada norisi grįžti? Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai pasiryžo kurti visiems draugišką mokyklą, kurioje lyg tikroje šeimoje vyresnieji rūpinasi mažesniaisiais: globoja, padeda pažinti save, įveikti iškilusius sunkumus ir įsilieti į bendruomenės gyvenimą.
© Skaitytojo nuotr.

„Dalis pradinių klasių mokinių jaučiasi nesaugiai, jiems sunkiau sekasi bendrauti, susirasti draugų, baugina pokyčiai, kurie laukia baigus pradinę mokyklą, – sako Kristina Adamonienė, Dukstynos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja. – Aukštesniųjų klasių mokiniai, daugiausia – aštuntokai, nusprendė tapti trečiokų ir ketvirtokų globėjais bei išmokyti juos pasitikėti savimi, drąsiau reikšti savo nuomonę, bendrauti su vyresniaisiais“.

Nuo 2013 m. pradžios ne rečiau kaip kartą per mėnesį aukštesniųjų klasių mokiniai susitikdavo su dvidešimt globotinių, kartu su jais žaisdavo, sportuodavo, piešdavo, dainuodavo, lipdydavo, padėdavo spręsti problemas.

„Įvairūs žaidimai – geriausias būdas ugdyti pradinukų kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, bendravimo ir darbo komandoje įgūdžius, – pasakoja pedagogė. – Pavyzdžiui, žaidėme žaidimą, kai suskirstę grupėmis mokiniai stengėsi kuo greičiau rasti virvę užrištomis akimis. Analizuodami, kodėl viena komanda užduotį įveikė greičiau nei kita, vaikai suvokė, kaip svarbu bendradarbiauti ir veikti išvien.“

Anot K. Adamonienės, baigiantis mokslo metams, dalis pradinių klasių mokytojų pastebėjo, kad užsiėmimuose dalyvavę mokiniai tapo mandagesni, ėmė geriau mokytis.

„Užsiėmimai buvo naudingi ne tik mažiesiems, bet ir aukštesniųjų klasių mokiniams. Jie tapo atsakingesni, išmoko susitelkti, rūpintis aplink esančiais, – džiaugiasi K. Adamonienė. – Rudenį planuojame suburti naujas globėjų ir pradinukų grupes“.

Gabija Valiukevičiūtė, viena užsiėmimų organizatorių, įsitikinusi, kad ši veikla prisidėjo ugdant drąsų jaunimą, kuris ateityje nebijos kurti, eksperimentuoti ir imtis naujų iniciatyvų.

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos jaunimas ėmė rūpintis mažesniaisiais ir kurti visiems draugišką mokyklą po to, kai prisijungė prie didžiausio Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (41)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.

Skaitytoją nustebino Pandėlyje neįprastai pastatytas kelio ženklas (2)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, kurioje matyti ant žemės į stulpą atremtas pagrindinį kelią nurodantis kelio ženklas.

Vilniuje uždūmijo populiarus restoranas (19)

DELFI skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kaip gaisrinė atvyko gesinti šiandien pavakarę uždūmijusio restorano „Soya“, esančio A. Vienuolio g.

Praėjusios Joninės džiugino ne visus: jos iš mūsų buvo atimtos (30)

Mūsų valdžia iš raseiniškių atėmė Jonines. Nejaugi miesto gyventojai nenusipelno jokios bendros miesto šventės? Ar viskas daroma tam, kad gyventojai, kuo mažiau tarpusavyje bendrautų? Tiesa, Joninės buvo, tačiau daugiau kaip 20 km nuo miesto, miške, Molavėnuose, kur pėsčiomis nenueisi.