Ūkį Norvegijoje įsigijęs lietuvis: pradėjau gaudamas 7 eurus per valandą

 (111)
Nuo 2004 m. Norvegijoje dirbantis lietuvis parašė DELFI Piliečiui ir sutiko pasidalyti savo patirtimi ir atsakyti į klausimus, kaip jam sekasi gyventi svetur. „Buvo visko, bet jeigu labai nori ir noras didelis, gali ir kalną pajudinti. Na, kalno nejudinau, bet nuo 2011 m. sėkmingai ūkininkauju Norvegijoje, įsigijęs savo ūkį“, – laiške DELFI Piliečiui pasakojo emigrantas, papasakojęs ką veikia svetur jau 12 metų.
© DELFI (A.Sarcevičiaus nuotr.)

Išvykti į Norvegiją man padėjo draugas. Išvykau neturėdamas jokių planų – tiesiog norėjosi kažko kito. Lietuvoje tuo metu dirbau santechniku ir tai buvo pakankamai apmokamas darbas.

Norvegijoje dirbau prižiūrėdamas gyvulius – melždavau karves, šerdavau, tvarkydavau ūkį. Man toks darbas nebuvo svetimas – mėgstu gyvulius, tad viskas buvo gerai.

Pradėjau dirbti gaudamas 65 kronas (apie 7,16 euro) per valandą, dirbdavau pas kelis ūkininkus. 2010 m. gavau nuolatinį gerai apmokamą darbą mėsinėje, mėsos pjaustytoju. Man labai padėjo vietiniai žmonės, norvegai. Gyvenau tai pas vieną, tai pas kitą ūkininką. 2011 m. sužinojau, kad ūkininkas parduoda ūkį, pasiėmiau paskolą ir nusipirkau jį.

Ūkis nebuvo kažkas įspūdingo – dirbau daug, ir viskas kasmet tik gerėjo. Tada nusprendžiau mesti darbą mėsinėje ir dirbti tik sau. Kalbant apie pinigus, būna visaip – ir kad nežinau, kur dėti, ir kad trūksta. Na, bet nors žinau, kad dirbu sau, o ne kažkam. Ūkyje yra pieninių karvių, žindančių karvių ir prieauglis mėsai.

Į Lietuvą gal ne visam laikui, bet ir dabar grįžtu dažnai. Paskatintų grįžti tik šeima – daugiau niekas.

Visiems, kas išvyksta, pavyzdžiui, į Norvegiją, galiu pasiūlyti išmokti jų kalbą. Aš iki 2010 m. kalbėjau tik angliškai, dabar – laisvai norvegiškai. Norvegams reikia įrodyti, kad tu gali, sugebi, moki – jie nėra blogi žmonės, 90 proc. jų visada sveikinasi ir šypsosi. Jeigu jie pasitikės, viskas bus gerai. Reikia stengtis su jais bendrauti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Emigrantai, klausiame Jūsų – kaip gyvenate svetur? Kviečiame aprašyti gyvenimo sąlygas ir pasidalyti nuotraukomis, kaip atrodo jūsų namai. Ar tikrai kai kuriems jūsų tenka gyventi ne vieniems? O gal tai tik mitas? Savo mintis galite siųsti, spausdami pilką mygtuką čia arba el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Emigrantas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (21)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.