Trys dalykai, kuriuos būtina žinoti turintiems katę ar šunį

 (47)
Apie tuos, kurie nemyli augintinių, juos kamuoja, galima rašyti ir rašyti, ir visi jau pavargo nuo to fakto, kad kone kiekvienas kaimas ar kiemas turi savo „kojų sukiotoją“. Šįkart norėčiau parašyti apie tuos, kurie myli savo auginamus gyvūnus, bet elgiasi neatsargiai.
Ši kalytė rasta Šalčininkų rajone, šuninga...

Kam katei boksiukas?

„Prie x klinikos pabėgo katė su kateteriu kojoje“. Štai todėl reikalingi boksiukai ar specialūs krepšeliai... Gyvūnas jaučia stresą, nešamas į gatvę, jei jis joje nebūna nuolat, tuo labiau veterinarijoje. Net jei paprastai elgiasi ramiai, to gali tikėtis ir tie, kurių katės paspruko nešamos rankose, išsprūdo iš mašinos, atidarius duris.

Pagauti gyvūną tokiu atveju labai sunku, ir dažnai nė savaitė paieškų nepadeda, jis amžiams lieka lauke arba nusigaluoja iš bado kokiame rūsio kampe, kur netyčia (arba tyčia) uždaromas gyventojų. Galima guostis, kad gal kažkas priglaudė, bet... Jis nepargrįš papasakoti, ar tikrai.

Antkaklis su pavadėliu anaiptol ne visada apsaugo. Yra randama ir kačių su pavadėliais. Tikrai ne visada pabėgėlis grįžta namo...

Negi neatsiras 50 litų katės kelioniniam krepšiui? Niekas neliepia pirkti „svarovskiais“ kaišytą, turguje galima įsigyti tvirtą ir nebrangų plastikinį boksą. Ypač stebina žmonės, kurie ima katiną iš globos ar prieglaudos, ir pirmą kartą jį matydami drąsiai sako, kad parsiveš rankose.

Jei būtų klijavę ant stulpų ir dėję į internetą tiek skelbimų apie pabėgusius, kiek savanoriai, taip tikrai nemanytų...

Kam kalei sterilizacija?

Šie naujieji metai pasižymi ne vien liūdinančiu pabėgusių šunų dėl fejerverkų kiekiu, bet ir rastų rujojančių kalyčių skaičiumi. Garantuotai jų šeimininkai manė, jog „mums taip nebus“, „aš tai jau apsaugosiu“, „tai tik visokie vargetos pameta šunis“.

Kurgi ne, ir dideli, ir maži, ir veisliniai, ir ne, - šunys šaukiami instinkto bando pasprukti ir jiems neretai pasiseka. Ką daryti žmogui, priglaudusiam pabėgusią nuo naivaus šeimininko kalytę, o ji „bac“, po poros mėnesių septynis šuniukus jam padovanoja? Kaip manote, jei tada kartais atsirastų šeimininkas, ar jis juos visus paimtų ir rastų naujus namus? Ar tylutėliai pasislėptų po lapais?..

Kiti laiko šunį ir kalę voljere ir iš švento naivumo nepagalvoja, kad jie sumanys „pratęsti giminę“. Laimė, jei šuniukai gražūs ir jų nedaug, patys sugeba išdovanoti, o kiti juk užkasinėja arba meluoja prieglaudoms, kad priklydo kalytė ir atsivedė šuniukų... Toks melas labai gerai matosi, jei šuniukams jau ne 5 dienos, o 2-3 mėnesiai ir jei prasitariama, kad žino, kas jų tėvas. Tai vis dėlto, kas kaltas dėl nereikalingos vados - prieglauda ar šeimininkas? O gal šventas naivumas?

Kam šuniui mikroschema?

Čia iškeliama daugybė argumentų „prieš“. Deja, visi jie paprastai baigiasi - „oi, kam to reikia, čia nesąmonė“.

Galima būtų galvoti ir kitaip: o kodėl ne? Jei tai dar viena galimybė šuniui padėti sugrįžti namo, jei jis paklydo, išsigandęs pabėgo, buvo pavogtas, – kodėl ne? Tiesa, kai kurie galvoja, kad mikroschema leidžia sekti maršrutą. Deja, ar ne deja, bet ne. Mikroschema („čipas“) nėra siųstuvas, bet pagal jame įvestus duomenis galima rasti šeimininką, patikrinus veterinarijoje.

Čipavimas tikrai nėra kokia baisi procedūra, ne baisesnė už skiepą, ir tie, kas bijo, kad jų šuniui skaudės, geriau pagalvotų apie tai, kaip skaudės, jei pabėgusio neatrasite.

O dar geriau adresą, telefoną rašyti ir ant antkaklio - net ne pakabuke, kurį šunys pameta, bet ant paties antkaklio. Ypač į miškus vedžiojami šunys turėtų būti kuo labiau ženklinami, nes jei jie pabėga – nubėga dešimtis kilometrų, o trobelėje Labanoro girioje tikrai nebūtinai bus internetas, kad gyvūną radęs paskaitytų apie dingusius šunis. Tuo tarpu prie antkaklio prisiūtas, ant jo užrašytas telefono numeris labai paspartintų reikalus.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (124)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.