Traukinyje keleivė patyrė šoką: ši kelionė – paskutinė

 (54)
Spalio 20 d. Vakaras. Traukinys „Klaipėda-Vilnius“. Kaip ir kiekvieną savaitę tai turėjo būti eilinė kelionė į Lietuvos sostinę. Tokia ir būtų buvusi visiems keleiviams, jei ne pusiaukelėje, už Kaišiadorių, kažkur pasigirdę žodžiai: separistas, vežama bomba.
© A.Stackevič nuotr.

Maniau, kad pasigirdo, nes visą kelią snūduriavau. Tačiau apsidairius aplink man buvo galima matyti išgąstį keleivių akyse, stiuardesės išsigandusias akis. Nesupratau, kas vyksta. Galvoje kilo sumaištis, ėmė trūkti oro. Norėjau kuo greičiau bėgti iš traukinio, bet traukinys nestojo. Dar labiau išblaškė netoli sėdinčio vaikino nuolatinė šypsena, lyg pašaipus juokas iš to, ką išgirdo.

Nepamenu nei kaip, nei kada, tik tyliai mintyse kartojant, kad viskas gerai, vos sustojus traukiniui ir sulaukus eilėje, bėgau laukan gaudyti oro. Leiskit paklausti, netikras pavojus? Žinant, kokia situacija tvyro šiuo metu kaimyninėse šalyse, įtarinėjimai, kas gali įvykti ir Lietuvoje, nekelia šysenos.

Leiskit paklausti, kodėl stotyse netikrinami keleivių krepšiai? Tokiose situacijose, net neturėtų kilti klausimas, kodėl tai turi būti daroma. Jei šį kartą viskas baigėsi gerai, ar kitą kartą irgi taip bus? Ar niekas nenukentės? Kodėl imamasi saugumo priemonių tik tada, kai kažkas JAU įvyko? Laikas susimąstyti. Nes kai nukentės nekalti žmonės, bus jau per vėlu.

Žinau tik tiek, kad tai buvo paskutinė mano kelionė traukiniu, kuri, ačiū Dievui, nors ir su dideliu šoku, baigėsi man laimingai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipusis į „Lietuvos geležinkelių atstovą spaudai Vidmantą Gudą, jis nurodė pasitikslinsiąs dėl traukinyje girdėtų žodžių, tačiau vežėjai informavo, kad tokio incidento traukinyje nebuvo užfiksuota.

Pasak V. Gudo artimiausiu metu nenumatyta pradėti tikrinti keleivių krepšių, nebent būtų jaučiama reali grėsmė, tokia tvarka naudojama tik keleiviams keliaujant traukiniu į užsienio šalyse esančius miestus – Maskvą, Sant Peterburgą, Minską.

Vis dėlto, V. Gudo teigimu, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. metu įvesta sugriežtinta stebėjimo tvarka geležinkelio stotyse, traukiniuose dar nėra atšaukta iki šiol. Tai reiškia, kad iki šiol yra sustiprinta apsauga, padidintas stebėjimas, keleiviai raginami pranešti apie pavojingus daiktus. Tiesa, būtent dėl griežtesnės tvarkos ir yra sulaukiama keleivių skundų.

V. Gudas saėk, kad nusprendus pradėti tikrinti keleivių krepšius, jiems tekstų stovėti eilėse, į stotį atvykti prieš valandą ar dar anksčiau.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (59)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.