Televizijos žiūrovas išsakė, ką galvoja apie parodytą R. Jokubauskaitės vaizdo įrašą

 (248)
Regina Jokubauskaitė būtų tik dar viena kelių eismo taisyklių pažeidėja, jei ne jos žinomumas. Žinomi žmonės visuomenėje – tarsi pavyzdžiai, kuriais sekama. Kai girtą žmogų pareigūnai sulaiko prie vairo, tai – tik statistika. Tačiau šį kartą statistika yra kitokia. Juk sulaikė žinomesnį žmogų, kurio kai kam net gaila.
Regina Jokubauskaitė
© Stop kadras

Manau, pareigūnai R. Jokubauskaitę sustabdė laikydamiesi etikos ir reikalavimų. Šiems policininkams nesvarbu, kas ji tokia – jiems svarbu, kad pažeidėja būtų sustabdyta, įvertintas jos galimas girtumo laipsnis ir, jeigu ji įtariamai išgėrusi, automobilio ji tądien nebevairuotų.

Alkotesteris tik patvirtinto, kad TV laidos vedėjai nustatytas vidutinio girtumo laipsnis. Blogiausia, kad buvo pasiūlytas ir kyšis, nors pareigūnai net kelis kartus paaiškino, kad kyšio siūlymas yra nusikaltimas. Jie kantriai laukė, kol moteris galbūt susiprotės.

Ar pareigūnai turėjo nusileisti ir toleruoti daromą kitą nusikaltimą? Už kurį baudžiama ir kalėjimu. Kaip būtų pasielgę milicininkai sovietiniais laikais ar policininkai 90-aisiais? Tikriausiai įvykio filmuoti kadrai net nebūtų pasiekę televizijos, tad mes ir nesužinotume apie tokius dalykus. Kas turi daugiau eurų, tas ir būtų teisus. Juk tokiame pasaulyje vis dar gyvena kai kurie piliečiai – ne tik TV žvaigždės.

Manoma, kad turėdamas daug eurų tu gali nusipirkti ne tik gero maisto, tačiau ir politikus, teisėjus ir, savaime suprantama, policininkus (...)

Pats svarbiausias dalykas – šiandien 2016 metai. Visuomenėje – didžiulė netolerancija neblaiviems keliuose. Tačiau tenka pripažinti, kad dalis visuomenės yra sugadinta ir niekada nepasitaisys. Na, nebent juos pačius ar jų artimuosius sutraiškys girtas vairuotojas. Kol tai neįvyko, jie gali teisti pareigūnus ir pilietiškus asmenis.

Ši istorija kažkodėl vadinama provokacija, o TV laida yra kaltinama „patyčiomis“. O kai per tą pačią laidą parodo eilinį svaigalų pavartojusį pilietį prie vairo, kurį sulaiko ir nubaudžia, tai nėra patyčios. Tai – tik eilinė pareigūnų darbo diena su eiliniais pažeidėjais. Tačiau vos sulaikomas žymesnis žmogus, kuris yra aukščiau paprasto darbo žmogaus, tuoj pabunda noras ginti. Juk sulaikė gerą vargšę moteriškę. Ji nenorėjo. Bet gal moteriškė jaučiasi dėkinga, kad buvo sulaikyta? Juk, kas žino, kiek dar kartų ji galėjo kartoti savo naktinius pasivažinėjimus iki parduotuvės. O jeigu pavyko iki parduotuvės, tai gal pavyks ir iki darbo? Ar dar toliau?

Jeigu žmogus savęs nekontroliuoja ir sėda girtas prie varo, o po to dar ir siūlo pareigūnams kyšį, tai toks žmogus privalo būti kažkada sustabdytas. Pareigūnai negali nereaguoti – kitu atveju jie dangstys nusikaltėlius ir patys atsidurs šalia jų. Juk mes to nenorime? Sveika ir sąmoninga visuomenės dalis tai supranta, tačiau emocijomis besivadovaujantys nesuprato ir niekada to nesupras.

Partrenktas girto vairuotojo naivus žmogus supras, kas yra girto vairuotojo vairuojamo automobilio smūgis. Jei bus nemirtinas, tai galės atsiprašyti, kad sulankstė automobilį. Juk gal tokia logika vadovaujantis reikėtų atskirų teismų įžymiems žmonės ir kitiems? Taip pat gal per TV niekada nereiktų rodyti įžymesnių žmonių blogų poelgių? Tuomet gyvensime vėl kaip gerais senais cenzūros laikais, nes viešinti galima tik eilinių žmonių blogus poelgius.

Būkime principingi – netoleruokime svaigalų vartojančių vairuotojų ir toliau. Ir dar mažiau tolerancijos rodykime tiems, kurie yra atlaidūs pažeidėjams bei viskam abejingi. Juk nusikalsti kur kas lengviau, kai aplink užsimerkiama ir apsimetama, kad niekas nevyksta. Turėkime ryžto ir drąsos būti piliečiais. Ne sovietinės sąjunginės valstybės, o normalios civilizuotos valstybės piliečiai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo nuomone? Kviečiame mums rašyti el.p. pilieciai@delfi.lt ir išreikšti savo poziciją!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.