Tegyvuoja upė: naujos galimybės irkluoti ir minti dviračius!

 (7)
Augantis kelionių Vilniaus upėmis ir jų pakrantėmis populiarumas skatina kurti naujus maršrutus bei vystyti šaunias idėjas.
Komunikacijos agentūros „Bosanova“ nuotr.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Vilniaus upėmis šiltą savaitgalio vakarą baidares irkluoja apie 200 pramogautojų. Beveik kas penktas žmogus Neries krantinėje mina dviratį. Šiemet vilniečiai ir sostinės svečiai gali išbandyti kelias vandens pramogų naujoves – irklentes bei kombinuotus žygius, kuomet krentine iki priemiesčio vykstama dviračiais, o kelionei atgal sėdama į baidarę.

Populiariausi baidarių maršrutai Nerimi tęsiasi nuo Ožkinių, Verkių malūno arba Valakupių iki Baltojo tilto. Vilnele džniausiai plaukiama nuo Naujosios Vilnios užtvankos arba Belmonto.

„Kelionės baidarėmis Vilniuje populiarėja, nes maršrutai įveikiami vos per 2-4 valandas. Įšokai po darbo į šortus ir čia pat upės tėkmė, gamta, nekasdieniškas miesto grožis. Nieko panašaus į stereotipinius baidarių žygiais su nakvyne, po kurių rankos pūslėtos, pilvą puošia įdegio rinkės, o po to dar reikia kelių dienų nuo poilsio atsigauti”, - šypsodamasis pasakoja „Pipiro baidarių” nuomos savininkas Justas Pipiras.

Pasak jo, baidarių nuoma sostinėje verčiasi nuo 5 iki 7 įmonių, kurios iš viso nuomoja per 100 baidarių. Pasitaiko tokių dienų, kai baidares į Vilnių tenka vežtis iš aplinkinių upių ir upelių, nes pramogautojams Vilniuje jų pritrūksta. Keli baidarių nuomotojai siūlo romantiškus naktinius žygius Nerimi, tad baidarių srautas nenutrūksta ir naktį.

Prieš kelias savaites Neryje Vilniuje pasirodė palyginus nauja pramoga – irklentės arba taip vadinamieji sup-board’ai. Pasak irklenčių klubo „Sup-board” įkūrėjo Igno Kazlausko, šiuo metu irkelntės yra sparčiausiai pasaulyje populiarėjanti vandens sporto šaka.

„Irklentes dažniausiai renkasi vandens sporto naujokai, nes ja plaukti labai paprasta, specialių įgūdžių nereikia, patyrę banglentininkai dažnai pereina į įrklentininkų gretas, nes jos taip pat tinka triukams ant bangų, šiame sporte tobulėjimui ribų nėra”, - sako Ignas Kazlauskas.

Pasak jo, šiuo metu kelionės Nerimi organizuojamos darbo dienomis 19 ir 21 val. Ypač įspūdingas yra vakarinis plaukimas, kurio metu galima grožėtis romantišku saulėlydžiu. Baltąjį tiltą irkluotojai pasiekia jau sutemus, pasišviesdami signalinėmis švieselėmis.

Vienas iš iniciatyvos, siekiančios sugrąžinti vilniečiams upes, dalyvių, komunikacijos agentūros „Bosanova“ direktorius Kristinas Taukačikas pastebi, kad upės tampa baidarių vandens keliais.

„Per sezoną Vilnele praplaukia tūkstančiai baidarininkų. Populiaresnius maršrutus galėtų papuošti kelios malonios smulkmenos. Pavyzdžiui, sustojimui pritaikytos vietos iš kurių būtų galima pakeliauti pėsčiomis ar tiesiog pailsėti. Jei jau plaukiam vandens keliu, galėtų būti ir nuorodos: štai čia buvo malūnas, o štai čia prasideda Užupis”, – mintimis dalijasi K. Taukačikas.

Anot dviračių akcijų organizatoriaus ir VeloVilnius įkūrėjo Franko Wurft – Kulikausko, šiemet populiarėja dviračių turai, kurių maršrutai tęsiasi Neries krantais. Juos, skirtingai nei anksčiau, dažnai užsisako turistų grupės. Populiariausias maršrutas dviračiais prie Neries yra Baltasis tiltas – Valakupiai, kuris tęsiasi apie 6 km. Ilgiausias įveikiamas maršrutas dviračiais prie Neries yra Vingio parkas – Valakupiai, juo tenka važiuoti pie 12 km. Iš viso Neries krantų ilgis sostinėje yra apie 30 km.

„Deja, turų dviračiais vien tik prie Neries beveik nerengiame, nes kai kur važiuoti krantine yra labai nepatogu dėl jos būklės, kai kur vaizdai nėra tokie, kuriais galima džiaugtis. Esame nusižiūrėję gražiausius upės ruožus - juos ir įtraukiame į bendrus pažintinius maršrutus”,- sako F. Wurft –Kulikauskas.

Akcijos „Tegyvuoja upė“ proga VeloVilnius ir „Pipiro baidarės“ įgyvendino kombinuotų dviračių ir baidarių žygių idėją. „Į vieną pusę minti dviračiu, o grįžti irkluojant yra tikrai smagu. Nuvežus baidares iki Baltojo tilto vairuotojui nebūtina grįžti tuščiomis, galima atvežti dviračius. Man pačiam keista, kad iki šiol to nepsiūlėme”, - stebisi Justas Pipiras.

Kaip sekėsi iniciatyvos „Tegyvuoja upė” dalyvių kelionė iki Valakupių dviračiais ir baidarėmis atgal galima pamatyti nuotraukų galerijoje.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (99)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (78)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.