Technologijų įkalintiems - patarimas prisiminti vaikystę

 (9)
Esu jaunas vaikinas, bet puikiai prisimenu tuos laikus, kai mobilieji telefonai dar nebuvo tokie paplitę, nežinojom, kas tas internetas ir kaip juo naudotis ir dar daug ko, ką dabartinis kūdikis beveik gimęs gauna...
"Amazon" išmanusis telefonas "Fire Phone"
© AP/Scanpix

Kartais pagalvoju – mano vaikystės (nuo šešerių iki dvylikos) laikais mes draugus kviesdavomės ne prisijungti prie „Facebook“, o į lauką išeiti, šaukdami jiems po langais, nes taip buvo įdomiau nei nueiti ir paskambinti ar pabelsti į duris.

Būdami anų laikų vaikais mes žinojome, kad skausmas yra, kai nusibrozdini kelius, o dabar? Jau būdami dvylikos ar net jaunesni vaikai „žino“ kas yra meilės skausmas. Nepykit, bet tokie pasisakymai tik sukelia šypseną mano veide. Kai buvau mažas, aš ir mano draugai nežinojom, kas yra smurtas, nužudymas ar kitoks žiaurus pasaulis, kokį šiomis dienomis mums rodo televizija, rašo spauda.

Mes vietoj vakarinių žinių mieliau žiūrėdavom tais laikais buvusią naujieną „Teletabius“ ar linksmai juokdavomės žiūrėdami senąją animaciją. Nors ir sovietmečiu kurti filmukai, bet jie mums buvo mieli.

O kas dedasi dabar tarp jaunimo? Merginos, vaikinai rūko cigaretes, net patys tėvai juos paskatina pirkdami „nekenksmingas“ elektronines cigaretes, neįsiskaitę apie jų daromą žalą žmogaus organizmui, o vėliau dievagojasi, kad jų vaikas sunkiai susirgo.

Šiomis dienomis (nekalbu vien tik apie jaunimą) ir mes, suaugę, nebesugebame blaiviai mąstyti, nebekviečiame draugų pabūti kartu, o ne „online“ rėžimu. Kas keletą minučių keliame naujas nuotraukas, rašome, kur esame, ką veikiame, bet ar pamąstome, kad tiems, kas skaito, žiūri yra visiškai neįdomu ir jie spaudžia „Patinka“ vien iš mandagumo? Komentuoja, kokie mes gražūs, pasikeitę, bet kai susitinkame, retas kuris pasako tai į akis.

Aš labai tikiuosi, kad bent maža dalis, bent vienas žmogus paskaitęs mano šią rašliavą, bent akimirkai sustos ir pagalvos: „Ar aš nebuvau toks pats, kai nerūpėjo internetas, buvo tikri draugai, o ne dabartiniai, patapę tik virtualiais? Gal nueikime su jais, realiais žmonėmis, šiandien į kavinę puodeliui arbatos su pyragėliu? O gal pasiimkime palapines ir visi drauge keliaukime pastovyklauti?“.

Jei nors vienas žmogus bent pagalvos apie tai, vadinasi, mano rašinys nebuvo bevertis, o jei niekas nepagalvos – vis tiek tariu didelį ir nuoširdų ačiū, kad skyrėte kelias minutes mano apmąstymų skaitymui.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (58)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (3)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (129)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.