Taupiai gyvenanti šeima: apsiperkame Lenkijoje, bet atostogaujame Graikijoje

 (164)
Jei esi protingas ir pinigus leidi apdairiai, net ir aplinkybėms susiklosčius taip, kad vidutinio dydžio algos nei vienam šeimos nariui gauti nepavyksta, gali taupyti, keliauti ir negrasinti emigracija iš Lietuvos. Šios šeimos pasakojimas – tikras pavyzdys išlaidžiausiems.
Produktų kainos Lenkijos parduotuvėje
© U. Karaliūnaitės nuotr.

Gyvename šiuo metu trise - man 51-eri, vyrui 55 metai bei pas mus gyvena 15-os metų globojama mergaitė. Du sūnūs jau užaugę, jaunėlis gyvena ir dirba sostinėje, vyresnėlis išvykęs į JAV, kur gyvena sukūręs šeimą.

Aš esu paprasta socialinė darbuotoja, uždirbanti apie 1500 Lt (į rankas), vyras – samdomas darbuotojas privačioje įmonėje, kur jo alga – 1200 Lt. Dar gauname už globojamą mergaitę 290 Lt į mūsų sąskaitą ir 230 Lt mergaitė gauna į savo sąskaitą. Paskaičiavus mūsų mėnesio pajamas, susidaro apie 3000 Lt.

Šeimoje susitarėme taip, kad vyras moka už butą (trys kambariai daugiabutyje) bei prižiūri automobilį (degalai ir pan.), o aš perku maistą, taupau kelionėms, esu atsakingą už draudimą.

Didžiąją dalį maisto perkame Lenkijoje, kur vykstame kas du mėnesius, Lietuvoje perkame tik duonos produktus, vaisius (daržovėmis paremia giminės iš kaimo) bei rūkytus mėsos gaminius, nes čia jie skanesni.

Visi pieno produktai, mėsa, sultys ir dar daug kas perkama Lenkijoje – tam vienu kartu išleidžiame apie 800 Lt. Gyvename taupiai, skaičiuojame ir paskirstome pinigus – 100 Lt kainuoja mano kaupiamasis draudimas, stengiamės iki 700 Lt atidėti kelionėms, o kas lieka, tai maistui, kartais kokiam drabužiui ar batams su nuolaida.

Merginos globos pinigai išleidžiami irgi viską paskaičiavę – 200 Lt paliekame taupymui, kiti – pagal jos poreikius, nes tai toks amžius, kai visko norisi. Turime dviračius, daug važinėjamės, šią vasarą trise keliavome po Graikiją bei aplankėme nematytas Žemaitijos vietas... Nesakau, jog lengva gyventi, tikrai reikia skaičiuoti ir taupyti. Džiaugiamės, kad rimtai nesergame, turime visi savo pomėgius bei mylimus darbus. Norėtųsi gyventi šiek tiek paprasčiau ir laisviau, bet...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo patirtimi – kokių pajamų reikia jums, norint oriai gyventi sostinėje? Kokios Jūsų šeimos išlaidos? Galbūt pastebėjote, kaip skiriasi išgyvenimo kaina Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose?

Savo patirtimi galite pasidalinti žemiau arba čia:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.