Švęsdami 160-asias Įkūrėjo metines, skautai pasitiko saulę

 (5)
Jei šiandien gatvėje, darbovietėje ar mokykloje išvysite žmones, pasipuošusius skautiškais kaklaraiščiais, nenustebkite – taip vasario 22 d., skautų Įkūrėjo dieną mini viso pasaulio skautai. Tradiciškai šią dieną skautai visame pasaulyje pradeda kartu pasitikdami pirmuosius saulės spindulius. Ne išimtis – ir Lietuva, rašoma pranešime spaudai.
Foto/ Lietuvos skautai
© Organizatorių archyvas

Vasario 22 d. viso pasaulio skautai mini Įkūrėjo, lordo Roberto Baden-Powell‘io dieną. Ši diena tradiciškai visame pasaulyje pradedama simboliniu saulės pasitikimu. Ankstų rytą saulę pasitikti skautai rinkosi įvairiausiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Daugiausia jų saulę sutiko didmiesčiuose – Vilniuje skautų daina aidėjo nuo Tauro kalno, Kauno skautai susibūrė Milikonių panoraminėje aikštelėje, Šiaulių skautai kopė į Salduvės piliakalnį, o Panevėžio skautai būriavosi pačiame miesto centre.

„Mūsų minima Įkūrėjo diena – tai visų pasaulio skautų sujungimas į vieną ratą. Lyg susikimbame rankomis ir visi dar kartą sau tyliai primename skautų tikslą – kurti gražesnį pasaulį. Ši diena yra ypatinga dar ir tuo, kad šiandien kiekvieno miesto ir miestelio skautai pasipuošia kaklaraiščiais. Daugiau nei 2000 jaunų žmonių visoje Lietuvoje taip parodo, kad jiems svarbi skautavimo idėja ir jie nori daryti pasaulį gražesniu ir šviesesniu“, – sakė Lietuvos skautijos vadovė Ieva Žilinskienė.

Foto/ Lietuvos skautai
Foto/ Lietuvos skautai
© Organizatorių archyvas

Šiais metais vasario 22-oji skautams išskirtinai svarbi – pasaulinis jaunimo judėjimas mini jubiliejines, 160-asias lordo Roberto Baden-Powell‘io gimimo metines. Jubiliejaus proga, didžiausia Lietuvoje skautiška organizacija Lietuvos skautija pakvietė skautus prisijungti pire Draugystės mazgo akcijos ir savo bendruomenę pradžiuginti geraisiais darbais. Prie akcijos taip pat prisijungė Žemaitijos skautų organizacija bei Studentų skautų organizacija.

Lordą Robert'as Baden-Powell'į galima laikyti vienu progresyviausių XX a. pr. edukologų. Skautų judėjimą jis įkūrė 1907 metais. Unikalus ugdymo metodas, paremtas gamtos pažinimu, darbo mažose grupėse sistema ir socialinės atsakomybės mokymusi, greitai išplito pasaulyje, o nuo 1918 m. gyvuoja ir Lietuvoje.

Foto/ Lietuvos skautai
Foto/ Lietuvos skautai
© Organizatorių archyvas

Lietuvos skautija – didžiausia skautiška organizacija Lietuvoje, vienijanti per 2500 skautų iš visos Lietuvos. Įdomu? Daugiau apie mus: www.skautai.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (50)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (41)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (94)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (106)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.