Susidomėjo radusi raudoną vikšrą: kas jis?

 (39)
„Koks tai vikšras?“ – su tokiu klausimu į DELFI kreipėsi skaitytoja Eugenija, Lietuvos vakarinėje dalyje aptikusi jai nematytą gyvį. Moteris domėjosi, kokia tai vikšrų rūšis, nes ji pati gyvį, matomą nuotraukoje, pastebėjo pirmą kartą.
Vikšras. Foto / DELFI skaitytoja Eugenija
© DELFI skaitytoja Eugenija

Kaip DELFI sakė skaitytoja, ji vikšrą aptiko Šilalės rajone, Pajūrio miestelyje.

„Jis buvo po beržiniais rastais, – pasakojo Eugenija. – Norėčiau sužinoti, koks tai vikšras. Tokį didelį matau pirmą kartą. Jo šonuose ant narelių yra po skylute. Kas jis?“

Gavus skaitytojos klausimą, DELFI kreipėsi į Lietuvos Entomologų draugiją, kurios narys Andrius Petrašiūnas informavo, kad nuotraukose užfiksuotas drugio – gluosninio medgręžio – vikšras.

„Tai tikrai nėra reta rūšis, o miškininkai juos laiko kenkėjais“, – nurodė A. Petrašiūnas.

Kaip nurodoma Valstybinės miškų tarnybos internetiniame puslapyje, šių vikšrų pažeistų medžių lapai pradeda džiūti, raitytis, nes gyviai grauždami takus medienoje suardo sulos srauto tekėjimą.

Nufotografavote jums nematytą gyvį, augalą ar grybą? Rašykite el. paštu pilieciai@delfi.lt ir atsiųskite nuotrauką. Padėsime išsiaiškinti, kas joje užfiksuota!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (40)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (90)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (96)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (88)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.