Sukurto šrifto spausdinimui dizaineris naudojo kraują

 (2)
Vilniuje lankęsis ir Vilniaus dailės akademijos grafinio dizaino katedros studentams kūrybines dirbtuves vedęs šrifų dizaineris Sami Kortemäki sako, kad rankos braižą primenančio šrifto, profesionaliai sukurto kompiuteriu, nuo tikros rašysenos neatskiria net patyręs grafologas.
© Organizatorių archyvas

Su trimis partneriais įkūręs Helsinkyje ir Amsterdame veikiančią šriftų dizaino studiją „Underware“ suomių dizaineris kartu su kolegomis yra sukūręs vyrišką ir džentelmenišką rankos braižą primenantį šriftą „Mr.Porter“. Nusiuntus jį grafologui, pastarasis neatpažino, jog jis yra padarytas kompiuteriu.

Vis dėlto, kurdami naujus šriftus studijos „Underware“ dizaineriai kaskart su grafologu nesikonsultuoja. Tačiau greta tradicinių projektų, kuomet kuria šriftus įmonėms, dizaino specialistai imasi ir itin kūrybiškų projektų. „Kai išleidžiame naują šriftą, stengiamės jį įdomiai pristatyti realiame pasaulyje, kad tai nebūtų tik pdf failas“, - sako S.Kortemäki.

Kaip keisčiausią medžiagą, panaudotą šriftui atspausti, dizaineriai įvardija kraują. „Mes norėjome pristatyti savo naują šriftą „Fakir“. Tam pasirinkome olandų autoriaus  parašytą knygą apie sąmoningą kankinio kelią pasirinkusius žmones. Ir jai atspausti buvo panaudotas autoriaus kraujas“, - pasakojo suomių dizaineris.

Sunkiausia dalis, pasak jo, buvo paruošti kraują, kad jis tiktų spausdinimui. „Naudoti kraują kaligrafiniam rašymui nėra problemų, nes gali naudoti plunksną ar teptuką, tačiau su spausdinimu yra visiškai kitokia situacija – kaitinant kraujas tampa tiesiog tamsia mase. Todėl skyrėme daug jėgų išsiaiškinti, kaip paversti kraują milteliais. Tai pavyko padaryti tik pasitelkus  sausą šaldymą iki  minus 80°C“, - sako Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro kvietimu Lietuvoje viešėjęs lektorius. Jis visą savaitę vedė kūrybines dirbtuves VDA grafinio dizaino katedros studentams.

Nuo 12 metų pamėgęs eksperimentuoti su specialia kompiuterine programa ir žaidęs su raidėmis, S.Kortemäki besirenkantiems šriftų dizainerio kelią rekomenduoja įgyti gerą išsilavinimą ir dirbti kartu su bendraminčiais.

„Išvystyti visą šrifto paketą taip sudėtinga, todėl geriau, kai prie to paties projekto dirba keli žmonės. Yra tiek daug specifinių aspektų, kad vienam žmogui sunku viską sukontroliuoti. Jei nori padaryti šriftą didelei kompanijai, kad jis veiktų įvairiose platformose – tiktų ir internetui, ir spaudai, ir visose kompiuterinėse sistemose bei mobiliuose įrenginiuose, tai visoms šioms platformoms reikalingi skirtingi failai. Taigi tai nėra tiesiog vienas šriftas, o sudėtinga sistema, kuri tiesiog turi vieną šaltinį“, - sako dizaineris, vienam šriftui sukurti paprastai sugaištantis 2-3 metus.

Įkvėpimo S.Kortemäki sako semiąsis iš įvairų dalykų, tačiau, kai eskizuoja naują šriftą ar logotipą, stengiasi būti vienas, nežiūrinėja katalogų, neina į biblioteką – bando atsiriboti nuo išorinių įtakų ir pasitikėti savimi.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.