Sudomino pastebėtas ryškiaspalvis gyvis

 (6)
DELFI skaitytojas Rimvydas Trakų r. užfiksavo jo dėmesį patraukusį gyvį – raudoną vikšrą. Vyras domėjosi, „kas tai per gražuolis“.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Kaip rašė skaitytojas Rimvydas, užfiksuoto vikšro ilgis buvo apie 10 centimetrų.

DELFI kreipėsi į Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus Vabzdžių skyriaus vedėją Romą Ferencą, kuris nurodė, kad skaitytojas pastebėjo kvapiojo medgręžio (Cossus cossus) vikšrą.

„Šie vikšrai vystosi gluosnių ir karklų medienoje (kamienuose). Vystymasis trunka 2-4 metus. Visą šį laiką vikšrai gyvena medžių kamienuose, Lėliukėmis vikšrai virsta žemėje, tuomet juos ir galima pamatyti, šliaužiojančius ir ieškančius tinkamos vietos, kur galėtų pasidaryti kokoną ir virsti lėliuke“, – paaiškino jis.

Užfiksavote nematytą gyvį ar augalą? Siųskite nuotrauką mums el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (50)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.