Stebinantis mokinio laiškas: baikit taip stengtis, mokytojai

 (40)
Esu vienuoliktos klasės moksleivis. Apie universitetą dar net negalvoju, todėl, akivaizdu, negaliu nieko patarti ten besimokantiems ir patiriantiems spaudimą – tiek studentams, tiek dėstytojams. Bet visuose tuose straipsniuose užčiuopiau vieną tokią gyslelę... Gal ir klystu, na, bet vis dėlto, gal kažkam kitam mano mintys bus naudingos.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tai va, aš pritariu Konfucijaus pasakymui „Minkštai žengdamas, toliau nueisi“. Kitaip tariant, neeikvok nervų ląstelių ten, kur nereikia.

Pavyzdžiui, pamenu skaitęs straipsnį „Jaunos mokytojos išpažintis: nesitikėjau tokio posūkio...“. Įsiminiau jį dėl to, kad pagalvojau, kad jis apie mano mokyklą. Nes maniškėje irgi atėjo tokia jauna mokytojukė ir ėmė visaip ardytis, o galiausiai pati liko kvailės vietoje (nežinau, kaip kitaip pasakyti, gal nenuskambėjo labai šiurkščiai).

Atkreipiau dėmesį, kad mokytojai, kurie labai stengiasi, yra kažkokie nervingesni, jautresni. Taip neturėtų būti, juk nesveika... O ypač mokykloj, kur tvyro įtampa ir t.t. Žmonės patys sau kenkia.

Papasakosiu apie savo lietuvių kalbos mokytyoją. Jam gal koks šimtas metų, rimtai! Ir jis neketina artimiausiu metu išeit pensijon. Kodėl? Tuoj paaiškinsiu.

Jis įeina į klasę ir sako: „Atsiverskite vadovėlius, tokį ir tokį puslapį. Tema – skyryba.“ Tuomet jis greit permeta akimis vadovėlio tekstą ir pakėlęs galvą persako jį. Tai yra pamokos aiškinimas. Tuomet liepia atsiverst pratybas ir daryt. Jei kas ko paklausia – atsako. Paskui tikrinam garsiai skaitydami. Ir viskas, pamoka baigta. Jis nė kiek nesuka galvos, kaip sudominti, kaip įdomiai pateikti. O kam vargti? Kas moka rašyti, tas moka, kas nemoka, tų neišmokysi. Viskas, problemos nebėra.

Mums, jo mokiniams, irgi problemų nėra: esam draugiška, brandi klasė, tad tiesiog ramiai sėdim ir turim lengvą pamoką. Rašinėjamės rašteliais, per telefonų internetą pažiūrim žodžių rašybą, gerai atsakom, ir „už gerą darbą“ karts nuo karto gaunam dešimtukų, visa klasė. O namų darbai? Ką čia slėpti – tiesiog nupilam viską nuo atsakymų internete.

Manot, mokytojas nepastebi, kad jei namų darbuose yra klaidų, tai pas visus vienodų? Aišku, pastebi. Bet nieko nesako. O kam tos problemos, tas rūpestis? Klasė gerai dirba ir viskas.

Pakartosiu: kas norės, mokysis ir be mokyklos. Tad joje tik atsėdim, užsidedam pliusą, o mokytojas pavaidina, kad moko, o ne tiesiog garsiai perskaito vadovėlio tekstą, ir gauna už tai pinigus. Girdėjau skundžiantis dėl pensijų, tad manau, kad mokytojo atlyginimas vis dėlto yra geriau. O ir užsiėmimą turi. Savo akim mačiau, kaip penkiolika minučių pamokęs ir uždavęs darbą pratybose, pats internete skaito laikraščius, žiūrinėja bibliotekos puslapį.

Taigi, žmonės, nepersitempkit. „Take it easy“ (liet. žvelkite į viską paprastai).

P.S. Mokytojau, jei atpažinsit save – niekad nesikeiskit, jūs geriausias, mūsų mylimiausias

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galbūt norite pasidalinti patirtimi? Jūsų nuomonės laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (33)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.