Stasio nuotykiai Lenkijos parduotuvėje: kaip apsiperka tikras „profas“

 (174)
Stasys žinojo, kad neverta medžioklės pradėti nuo pat ryto. Tegu iš pradžių „jaunėliai“ iššluoja vakarykštes prekes, o jau apie 9-10 val. iš sandėlių atgabens šviežią mėsą, daržovės, vaisius. Minusas, kad šviežios duonos reikės palaukti, bet ne duonos Stasys atvažiavo.
Apsipirkinėjimas Lenkijoje
© DELFI montažas

Pirmiausia – vežimėlis. Patarimas: būtinai patikrink ratukus. Vienas lūžęs ratukas kainuos daug nervų, o kartais dėl šitų kelių sekundžių prarasi tikrai vertingą prekę.

Stasys buvo „profas“. Visada sutepdavo ratukus, mažas alyvos buteliukas visada gulėjo striukės vidinėje kišenėje.

Paskutinis pasiruošimai. Užveržė diržą, patikrino batų raištelius, kreditinė – kišenėje. Striukę jis paliko automobilyje – tik varžys judesius, o ir lauke 4 laipsniai šilumos, nesušals.

Blizgančios lempos ir reklamos akimirką aptemdė protą, bet jis spėjo seniai prie to priprasti. Patyrę pilotai panašiai jaučiasi, kai patiria perkrovas, bet taip jau būna geriausiems. Tą trumpą nesąmoningumo akimirką Stasys skyrė susipažinti su akcijomis.

Jau gerai, jau priprato. Dabar reikia pasirinkti taktiką, kuri paprastai priklausė nuo alkoholinių gėrimų skyriaus vietos parduotuvėje. Tėvynėje šis skyrius visada būdavo parduotuvės pabaigoje, bet čia buvo atsiradusi naujovė – gėrimų buteliai rikiavosi iškart prie įėjimo. Kodėl? Nes po kainų „euforijos“ nelikdavo pinigėlių kitiems dalykams.

Stasys turėjo dvi taktikas: „daugiau degtinės – mažiau mėsos“ arba „daugiau mėsos – mažiau degtinės“. Visada pasikliaudavo instinktais ir sąrašu, kurį gaudavo iš Marytės.

Marytė gerai žinojo kainas, bet mylėjo savo vyrą ir visada leisdavo pasiimti jam ką nors už per akciją „išloštus“ zlotus. Stasys žinojo, kad dėl šito jis visada sutaupys keliems litrams. Mylėjo Marytę už tai, kad paprastas apsipirkimas virsdavo questu.

Stasys nemėgo parduotuvių su alkoholinių gėrimų skyriumi prie įėjimo, nes niekada nežinojo, kiek galės „sutaupyti“. Jis nemėgo su pilnu vežimėliu važiuoti per visą parduotuvę, o po to – atgal prie kasos.

Šį kartą įėjo į būtent tokią parduotuvę. Nusispjovė mintyse ir profesionalo žvilgsniu apžiūrėjo kainas. Nusispjovė dar kartą. Parduotuvėje buvo „vyno savaitė“ – degtinei jokių akcijų nebuvo. Jis dar kartą nusispjovė, mintyse riebiai nusikeikė ir nusišypsojo praeinančiai žilai poniai.

Nekentė vietinių. Už tai, kad tokias parduotuves turi vos gatvę perėję, už tai, kad stabdo judėjimą parduotuvėje, už tai, kad nuolat šypsosi, už jų nesibaigiančius „prašau, ačiū, atsiprašau“, tariamus per suspaustus dantis. Už tai, kad norėjo atimti Vilnių. O ant Stasio marškinėlių puikavosi nesuprantamas jam užrašas „Polskie kresy“ (lenk. „Lenkijos žemės“, žemės aplink Lenkiją).

Ratukai sutepti – gilyn į parduotuvę!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gal taip pat buvote apsipirkti Lenkijoje? Kviečiame jus savo nuotraukomis ir įspūdžiais dalytis el.p. pilieciai@delfi.lt arba čia.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ar „Maxima“ pasimokė iš skaudžios nelaimės Rygoje? (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (156)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.