„Dabar populiarų mitą, kad šiuolaikinis jaunimas domisi tik trumpalaikiais ir pigiais dalykais, laikome sugriautu. Ir kaip to įrodymą tiek sau, tiek kitiems pateikiame susidomėjusiųjų skaičių. Su mūsų žaidimu apie vystomąjį bendradarbiavimą socialiniame tinkle „Facebook“ susipažino per 10 tūkst. jaunuolių“, - sako Albinas Keturka, Demokratinių iniciatyvų centro (DIC) projektų direktorius.

Jo teigimu, žaidimas yra panašus į testą, o atsakant į kai kuriuos klausimus reikia ne tik pasukti galvą, bet atsakymų paieškoti internete. Pavyzdžiui, atsakydami į tokius klausimus kaip „kiek procentų Užsahario Afrikos gyventojų turi mobilų telefoną?“ ar „kiek procentų pinigų, išleidžiamų ginklams, reiktų skirti, kad vietoj to visi vaikai galėtų baigti pradinę mokyklą?“, jaunuoliai klydo ganėtinai dažnai, todėl norėdami rasti teisingą atsakymą, tikėtina, jo ieškojo per Google ar Wikipedijoje.

Žaidimu daugiausiai susidomėjo jaunimas nuo 13 iki 18 metų, kurie sudarė net 87 proc. visų žaidusiųjų, o mažiausiai – nuo 45 iki 65 ir daugiau metų, – jie sudarė vos 3 proc. visų išbandžiusiųjų programėlę. Likę 10 proc. vartotojų buvo nuo 18 iki 45 metų amžiaus.

„Projektas pirmiausia ir buvo orientuotas į moksleivius, jį ir toliau bus galima surasti populiariausiame Lietuvoje socialiniame tinkle „Facebook“ ir žaidžiant pasitikrinti bei pagilinti savo žinias apie vystomąjį bendradarbiavimą“, – teigia A. Keturka.

Visą žaidimo turinį sudaro keli šimtai uždarų klausimų su keturiais galimais atsakymų variantais, vieno bandymo metu žaidėjui pateikiama 20 klausimų. Kiekviename žingsnyje yra galimybė pasinaudoti ir pagalba, palengvinančia teisingo atsakymo paieškas. Žaidimo turinys buvo parengtas kartu su Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma, vienijančia šioje srityje dirbančias organizacijas.

Vystomasis bendradarbiavimas – išsivysčiusių ir besivystančių šalių bendradarbiavimas,
kai išsivysčiusios šalys remia tvarų ekonominį, socialinį ir aplinką tausojantį besivystančių šalių vystymąsi, jų pastangas mažinti skurdą ir integruotis į pasaulio ekonomiką.

Lietuva vykdyti vystomojo bendradarbiavimo politiką pradėjo prieš dešimtmetį, o įstojusi į Europos Sąjungą, iš šalies pagalbos gavėjos tapo šalimi donore.

Projektą „Pasaulis vienas“ vykdo Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamentas ir Demokratinių iniciatyvų centras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)