Sportas neatima gyvenimo - sportas tampa gyvenimu!

 (1)
Vaida Žūsinaitė - lietuvių lengvaatletė, vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė. Daugkartinė Lietuvos čempionė. Ji užsispyrusi siekia savo tikslo, tačiau kartu yra draugiška ir atvira. Per visą savo karjerą yra turėjusi daug traumų, tačiau tai jos nesulaikė ir toliau galime stebėti jos įspūdingus pasirodymus bėgimo takelyje.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Su šia lengvaatlete kalbėjomės LLAF taurės varžybose, kuriose ji tapo net dviejų rungčių (1500 m ir 3000 m) nugalėtoja. Tačiau paklausta, kokiu savo pasiekimu didžiuojasi labiausiai, Vaida atsakė,  kad 19 vieta Europos čempionate, nes tai buvo pirmasis suaugusiųjų čempionatas, kuriame ji dalyvavo. Galima sakyti, jog tais metais bėgikė debiutavo 3 km bėgimo su kliūtimis  rungtyje ir labai didžiavosi tuo, kad pateko į čempionatą ir atbėgo devyniolikta. Taip pat V. Žūsinaitė atskleidė , jog  3000 m su kliūtimis bėgimas – mėgstamiausia jos rungtis,tačiau ją renkasi tik tuomet, kai jaučiasi tinkamai pasiruošusi. Į klausimą, kodėl būtent ši rungtis yra mėgstamiausia, ji atsakė, jog 1500 m jai yra per mažai, 3000 m paprasčiausia monotonija, o kai bėga 3000 m su kliūtimis yra pasiruošusi  bėgti nuo kliūties iki kliūties ir tuomet laikas, praleistas bėgimo takelį, praskrieja daug greičiau.

Lengvaatletė atskleidė, jog  tai, ką jaučia prieš varžybas, priklauso nuo būsenos, pasiruošimo, savęs motyvacijos. Kartais atrodo – bėgs, sudraskys visą takelį, o jei jaučiasi neužtikrinta  būna labai sunku. Tokiu atveju pasiseka arba nepasiseka.Vaida teigia, kad  reikia dirbti su savim, jeigu visąlaik ateini abejojantis savo jėgomis.  Na, o ji pati stengiasi visas blogas mintis vyti,kuo toliau, jeigu aplanko blogos mintys, tuomet iškart nustoja apie tai galvoti. Kartais baigusi distanciją ima galvoti, jog padarė ne viską, ką galėjo,nes  atrodo – būtų galėjusi bėgti dar greičiau. Tačiau bėgimas ir yra toks dalykas, kad turi prisiversti judėti greičiau, kol esi bėgimo takelyje. Tokiose situacijose ji stengiasi galvoti, jog tai buvo tiesiog gera treniruotė prieš laukiantį startą kitose varžybose.

Kadangi visą darbą atlieka treniruotėse, stengiasi  motyvuoti save  galvodama, kad ruošėsi  ir dabar gali parodyti, ką moka geriausiai. V. Žūsinaitė pabrėžė, kad svarbu negalvoti apie būsimą rezultatą, nes pats žinai, kaip pasiruošęs esi, neužciklinti savęs ties kažkokiais skaičiais, bet  bėgti greičiausiai kaip tik gali. O bėgant reikia stengtis galvoti: „Dar ratukas, tik ratelis, dar šiek tiek “ ir taip stumti save pirmyn, kad galėtum palaikyti bėgimo tempą ir ritmą, o dėl to verta ir šiek tiek pakentėt.

Lankyti lengvąją atletiką Vaida Žūsinaitė pradėjo gana vėlai, tačiau gali drąsiai teigti, kad šis sportas padėjo susiformuoti jos charakteriui. Ji žino, kad įgytas ryžtas, užsispyrimas ir valia padės neprapulti klaidžiame gyvenimo kelyje. Nepaisant to, sportas atima daug jos laiko. Visų pirma, jei norint sportuoti profesionaliai, siekti aukštų rezultatų, reikia susitaikyti su tuo, kad sportas atims galimybes, realizuoti save kitose srityse, kuriose galbūt irgi galėtum kažką pasiekti. Pavyzdžiui, dvi treniruotės per dieną užima beveik visą lengvaatletės laiką, nes reikia ir pailsėti po pirmos treniruotės, kad antroje vėl galėtų bėgti gretai. Iš tikrųjų sportas neatima gyvenimo – sportas tampa gyvenimu: net savaitgaliais negali kažkur toli išvažiuoti, nes turi viską derinti su varžybomis bei treniruotėmis. Tarkim,  į gimtąjį Alytų aplankyti tėvų grįžta labai retai.

Tiems, kurie galvoja pradėti sportuoti, Vaida pataria  pagalvoti ar iš tikrųjų to nori. Jeigu taip, tuomet pasirinkti sau tinkamą rungtį ir nepasiduoti, tikėti savimi, net kai nepasiseka varžybose. Na, o pačiai lengvaatletei belieka palinkėti įvykdyti Europos čempionato normatyvą 3 km su kliūtimis rungtyje ir kuo geriau jame pasirodyti.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (18)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (110)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (41)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (94)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (13)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.