Skaudus mediko prisipažinimas: daugiau negaliu vadintis gydytoju

 (470)
Aš negaliu toliau dirbti tokiomis sąlygomis. Aš negaliu išlaikyti savo šeimos už tą atlyginimą, kurį man moka mūsų valdžia, o rinkti „padėkas“ iš žmonių negaliu dėl savo auklėjimo.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Aš negaliu toliau šypsotis girtam chamui, negaliu toliau girdėti frazių: „Daktare, jūs privalot“, „Jeigu ne, tai aš parašysiu skundą“. Pavargau nuo situacijų, kai bet kas gali parašyti skundą, o aš turėsiu savo savo brangų darbo laiką skirti visokiausiems pasiaiškinimams. Pavargau ateiti į darbą 7 val. ir išeiti, kada išeis, nes kitaip nespėsiu sutvarkyti visos dokumentacijos.

Aš pavargau vietoj pacientų gydymo visą laiką galvoti apie „taisyklingą dokumentacijos pildymą“, „skirkite mažiau tyrimų“, „praeitą mėnesį skyrius atidirbo nuostolingai“, „svarbiausia – taisyklingai užpildyta ligos istorija.“

Aš norėjau būti gydytoju, norėjau padėti žmonėms, gydyti juos, už tai gaudamas padorų atlyginimą, o mūsų sveikatos apsaugos sistema pavertė manę raštininku su buhalterio įgūdžiais.

Niekam neįdomu, kaip aš gydau pacientą, visus domina, kaip aš pildau dokumentus, ligos istoriją, kad ligonių kasos negalėtų prie nieko prikibti. Pacientus irgi mažai domina, kaip aš juos gydau, jiems svarbi mano šypsena, kad mažiau chemijos ir lašelinė. Mano pagrindinis darbo įrankis – ne skalpelis ir ne galva, o tušinukas.

Aš raštininkas, aš dirbu su dokumentais, aš pasiruošęs gauti už tai atlyginimą, bet daugiau negaliu vadintis gydytoju. Aš ne gydau, aš suteikiu medicininio pobūdžio paslaugas.

Žmonės, būkit sveiki, aš ir vėl nespėju pildyti dokumentų!

Kaip DELFI po teksto publikavimo pranešė skaitytojas, tai dalinis vertimas iš CrimYakutia.ru pasirodžiusio teksto.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Esate gydytojas? Galite pasidalyti savo mintimis apie profesiją, atlyginimą ir pacientus? O gal jums neseniai teko lankytis ligoninėje ar poliklinikoje ir jus nustebino mediko elgesys ar noras sulaukti „padėkos“ vokelyje? Kviečiame pasidalyti mintimis el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Medicina“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (59)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.