Skauda nugarą: ką daryti?klausk sveikatos patarimo!

 (15)
„Kartais paskauda nugarą, ką turėčiau daryti?“, - DELFI klausia Marius iš Vilniaus.
© Shutterstock nuotr.

Zita Janušauskienė, vaistininkė (vedėja) (darbuojasi „Camelia“ vaistinėje):

Šis negalavimas kankina dažną mūsų. Ir priežasčių gali būti labai daug. Dažniausiai nugaros skausmas atsiranda dėl tam tikro gyvenimo būdo t.y. sėdimas darbas, netinkama laikysena, mažas fizinis aktyvumas, didelė įtampa ir t.t. Taip pat negalima atmesti rimtesnės patologijos, tokios kaip nervų šaknelių uždegimas, stuburo išvarža. Jeigu skausmas vargina dažnai, nėra susijęs su fiziniu aktyvumu, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Galbūt naudinga atlikti fizioterapijos kursą. Jeigu skausmas stiprus, didelis fizinis krūvis yra nepatartinas. Viena saugiausių sporto rūšių turint nugaros problemų yra plaukimas. Skausmui mažinti galite naudoti priešuždegiminių, skausmą malšinančių savybių turinį tepalą ar geriamą vaisto formą. Vaistininkas jums visada patars kaip išsirinkti tinkamiausią pagal jūsų nusiskundimus.

Šeimos gydytoja Vaida Gedgaudienė, dirbanti „Medica“ klinikoje, Gargžduose:

Rekomenduoju pasitarti su šeimos gydytoju. Jis/ji pagal jūsų simptomus gali rekomenduoti konsultuotis su specialistu pvz., neurologu dėl tolimesnio tyrimo ir diagnozės patikslinimo. Gali reikėti atlikti l/s stuburo dalies rentgenogramą, gali būti naudinga reabilitologo konsultacija. Labai svarbi ne tik skausmo vieta, bet ir skausmo plitimas, pobūdis, intensyvumas. Nugaros skausmas, priklausomai nuo vietos, gali atsirasti dėl kitos ligos, pvz., inkstų akmenligės, kepenų uždegimo ir pan.

Klausk gydytojo arba vaistininko!

Kai abejojate dėl savo vartojamų vaistų ar jus kankina nesunkus, bet varginantis negalavimas, ieškote sveikos gyvensenos patarimo... Sveikatos specialistai viešai gali jums padėti!

Turite negalavimą ir abejojate, ar verta varginti savo gydytoją, paniškai bijote įžengti į gydymo įstaigą, ar tiesiog norėtumėte pasikonsultuoti vaistų vartojimo ar sveikatos gerinimo klausimais? Kreipkitės į DELFI Pilietį, kur Jums sveikatos klausimais patars, o reikalui esant tinkamai nukreips profesionalūs gydytojai ir vaistininkai.

Nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje planuojama pradėti leisti teikti farmacinės rūpybos paslaugas vaistinėje. Tai reiškia, kad vaistininkas aktyviai padės pacientui tinkamai vartoti gydytojo paskirtus vaistus, juos derinti, spręsti su vaistų vartojimu iškylančias problemas, konsultuos pacientus nesunkių negalavimų tokių kaip peršalimas, alergija, įvairūs virškinimo sutrikimai klausimais.

Taip pat gydytojai ir vaistininkai daugiau bendradarbiaus įvairiais paciento priežiūros, vaistų vartojimo klausimais. Dabar jų patarimų jums rūpimu klausimu galite teirautis ir DELFI Pilietyje.

Jei norite gauti patarimą dėl sveikatos problemų, turite klausimų dėl vartojamų vaistų ar sunegalavote, aprašykite savo simptomus, visus vartojamus vaistus, lėtines ligas, kuriomis sergate, maisto papildus, gyvenimo būdą, savo amžių, ūgį bei svorį ir klausimą bei savo ligos istoriją siųskite el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Patarimas man”.

Profesionalus gydytojo ir vaistininko komanda atsakys į atrinktus klausimus viešai, patars kaip išspręsti problemas, o reikalui esant nukreips į kitą sveikatos specialistą.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (33)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.