Skaitytojo atradimas: Lenkijoje net sirgti pigiau

 (106)
Pirmą kartą nuvykęs į Lenkiją apsipirkti tikrai nustebau dėl kainų Lietuvoje ir Lenkijoje skirtumo. Aš nekomentuosiu maisto kainų skirtumo – jis tikrai didelis, net tų pačių importuojamų į Lenkiją produktų kainos žymiai mažesnės nei mūsų.
Vaistų ir maisto papildų kainos Lenkijoje
© Skaitytojo nuotr.

Tačiau mane nustebino ir tikrai papiktino, kad vaistų kainos kone dvigubai mažesnės nei Lietuvoje, klausimas tik, kodėl? Pridedu kelias nuotraukas iš laisvai prieinamų vaistų ir maisto papildų lentynos iš prekybos centro. Nustebino pvz. žuvų taukų ar plačiai naudojamo vaisto nuo gripo kainos.

Pabendravęs su pažįstamu sužinojau, kad jo dukra serga reta liga ir jai reikalingi hormoniniai vaistai, Lietuvoje jis mokėdavo 70 Eurų, Lenkijoje su lietuvišku receptų perka po 24 Eurus. Nejau verslininkų godumas Lietuvoje kone trigubai didesnis? Kodėl mūsų sveikata trigubai brangesnė nei Lenkijoje? Ar tai valdžios neveiklumas ar rinkos monopolizacijos pasekmė?

Žinote, aš kita kartą vėl važiuosiu apsipirkti į Lenkiją ir ne dėl to, kad mažai uždirbu, o dėl to, kad musų pasipūtę ir gobšus verslininkai mažiau gautų pajamų, o tik žadanti, nuolat skandalų apipinta ir neveiksni valstybės valdžia gautų mažiau mokesčių.

P. S. Nuotraukoje kainos nurodytos zlotais. Už 100 Eurų Lenkijos valiutos keityklose duoda 432 – 436 zlotus, todėl jūs nesunkiai konvertuosite kainas dalindami jas į 4,34. Prašau, nereikia kalbų ir kritikos strėlių dėl patriotizmo ar lenkiškos produkcijos kokybės, ji tikrai nenusileidžia lietuviškai. Aš tik noriu atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvoje kažkas ne taip...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (53)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (30)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.