„Sirenos“ ieško kelių pabėgimui iš teatro: dalyvauk konkurse ir pasidalink netikėtomis Vilniaus vietomisJ. Karrenbauerio video pasakojimas

 (1)
Vienuoliktąjį tarptautinį teatro festivalį „Sirenos“ šį rugsėjį kvietimu pabėgti iš teatro pradės trupė „Rimini Protokoll“ iš Vokietijos.
Rimini Protokol
© Organizatorių archyvas

Berlyniečių kūryba vadinama dokumentiniu teatru, jų spektakliuose vietoj aktorių veikia tiesiogiai su pasakojamomis istorijomis susiję žmonės, o veiksmas dažnai vyksta ne įprastoje teatro dėžutėje, bet urbanistinėse erdvėse.

Specialiai Lietuvos sostinei rengiamas spektaklis-pasivaikščiojimas „Remote Vilnius“ („Nutolęs Vilnius“) nagrinėja miesto ir žmogaus santykį. Rugsėjo 24 – spalio 5 dienomis „Rimini Protokoll“ burs 50 žmonių grupes ypatingai kelionei po Vilnių, kuri primins strateginius kompiuterinius žaidimus realiame mieste. Panašias keliones jau patyrė teatro žiūrovai Berlyne, Lisabonoje, Avinjone, Sankt Peterburge.

Daugiau apie “Remote Vilnius” – Jorgo Karrenbauerio video pasakojime: 

Šiuo metu Vilniuje vieši vienas „Remote Vilnius“ režisierių Jorgas Karrenbaueris. Su „Rimini Protokoll“ nuo 2002 m. bendradarbiaujantis Jorgas jau ruošiasi spektakliui: kasdien kantriai tyrinėja miestą ieškodamas renginiui tinkamų gatvių, parkų, kiemų ir kitų atvirų bei uždarų erdvių. Grįžęs į Berlyną Jorgas tyrimo rezultatais pasidalins su pirmuoju spektaklio režisieriumi Stefanu Kaegi, kuris rugpjūčio pabaigoje atvyks į Vilnių išbandyti maršruto.

„Kuo didesnis miestas, tuo lengviau jame judėti. Mažesniame mieste grupė labiau pastebima, sukelia klausimų – kas tie žmonės, ką jie žino, ko nežino kiti. Žiūrėsime kaip seksis Vilniuje. Penkiasdešimt žmonių – ne tiek jau daug. Tiesą pasakius, kartais mėgstame tapti kliūtimi praeiviams, bet gatvių tikrai neblokuosime.“ – pasakojo J. Karrenbaueris.

Sudėliojus maršrutą, bus kuriamas pasivaikščiojimo garso takelis ir audio instrukcijos, kurias spektaklio žiūrovams – dalyviams per ausines diktuos GPS (globali pozicionavimo sistema) primenantis balsas.

Režisierius patikino, kad žiūrovams neverta baimintis apsijuokti, pasimesti ar jaustis įpareigotiems instrukcijų.

„Iš žiūrovų tikimės tik atvirumo ir noro dalyvauti. Prieš savo valią nieko daryti tikrai nereikės: kartais prašysime ką nors atlikti, tačiau visada bus galima rinktis.“

Norintieji, bilietus į festivalio spektaklius gali įsigyti jau dabar.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.