Šioje šalyje nėra vietos varguoliams

 (271)
Aš Jums pasakysiu skaudžią tiesą: gyvenime kiekvienas gauna lygiai tiek, kiek yra vertas. Ir jei Jums atrodo, kad gyvenimas Jus nuskriaudė, Jums per mažai moka, Jums visada kažkas nesiseka ar persekioja visokios problemos, tai žinokit, kad turit tiek, kiek esat verti. Ir dar kartais gerokai per daug.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Aš visą gyvenimą dirbau, o dabar gaunu juokingą pensiją“. Tai arba per mažai dirbote (buvote tinginys) arba per mažai dirbote galva (buvot kvailys). Būtumėt gudresni už penktoką, būtumėt ką nors girdėję apie taupymą ar investavimą. Bet ateityje visus juodadarbius, tikiuosi, pakeis robotai, o juos prižiūrėt priims jaunų ir perspektyvių specialistų. Ir visi bus laimingi. Robotas niekada neburnos ant savo darbdavio, nerūkys kas 10 minučių ir nevežios snarglėtų pyplių į poliklinikas ir darželius darbo metu.

Verkiat dėl artėjančio euro įvedimo ir skundžiatės, kad kai bus euras, tai pinigų pas Jus bus mažiau. Lyg litų pas Jus dabar lyg šieno būtų. Tūlam referendumo šalininkui sunku suvokti, kad eurą mes jau, galima sakyti, turim nuo tada, kai prie jo prisirišom. Bet baigusiam proftechninę tai suprasti yra sunkiau nei beždžionei reliatyvumo teoriją.

Sakote, kad įsivedus eurą kainos pakils ir Jūs būsit eilinį kartą apmulkinti „valdžiažmogių“? Tol kol Jūs mąstysit „kaip sumokėt mažiau“, o ne „kaip uždirbt daugiau“, tol Jus išdūrinės visi kas netingi. O tie kas tingi, leis išdurt Jus kitiems.

Ne piniguose laimė. Taip – tai šventa ir neginčijama tiesa, bet tie kas tą esmę iš tikrųjų supranta, nepritekliumi nesiskundžia. Varguoliai dažniausiai šį posakį vartoja tada, kai baigiasi argumentai, kodėl jie neturi pinigų. „Ne piniguose laimė!“, – šaukia greitųjų kreditų klientai, o užvis labiausiai pritvoti priduria: „o jų kiekyje!“. Ir tai pasakę šypsosi lyg būtų tooookį originalų ir negirdėtą šposą pasakę.

Yra dar viena kiek nuvalkiota, bet teisinga mintis – „Kam tau pinigai? Tu juk fantazijos neturi“. Jei kas padarytų apklausą, kam išleidžiami greitieji kreditai, tai beveik neabejoju, kad dauguma atsakymų būtų „atiduoti skolas“ arba „nusipirkti kokią nesamonę (naujausią plančetę, „lietekus bimbalui“ ar pan.)“.

O Jūs pastebėjote kokio bukumo yra greitųjų kreditų reklamos? Teisingai, kokia tikslinė auditorija – tokia ir reklama. Ir ta auditorija išgirdusi daugybę mažybinių žodelių: pinigėliai, močiutė, saulutė, kišenėlė, turbūt iš džiaugsmo ploja katučių bei krykštauja, it savo mylimą mergaitę Mašenką pamatę.

Dar, jei nežinojote, varguoliai turi dvi kategorijas pinigų neturėjimo: kai nėra pinigų, ir kai nėra pinigų visai. „Nėra pinigų“ reiškia, kad jų tiesiog nėra skoloms grąžint. Viskam kitam dar kažkaip sukrapštys („aifounui“, pavyzdžiui).

Bet net ir varguoliai turi vieną pliusą. Iš jų lengviausia uždirbti. Sakote „bet jie juk vargšai, jie daug neturi…“. Bet užtai jų tiek daug! „Turėkit sąžinės!“, – grūmoja „nuskriaustieji“ lazdomis. Tai Jūs, visuomenės piktžaizdės, turėkit sąžinės gyvent iš pašalpų, kurias tikiuosi vieną gražią dieną kas nors panaikins. O iš sutaupytų (o ne iššvaistytų) pinigų, pavyzdžiui, pastatys Vilniuje metro ar gondolas iš Žvėryno į centrą. Argi nebūtų puiku?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (9)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (58)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (11)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (81)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.

Konsultantei trūko kantrybė: anūkai, padėkite seneliams pirkti elektroninėse parduotuvėse (111)

Rašau visų internetinių parduotuvių konsultantų vardu. Blogų klientų pasitaiko visur, bet ryški tendencija privertė išskirti vieną labai konkrečią grupę – pensijinio amžiaus žmones.