Šiauliuose aktyvūs gyventojai dalyvavo „Mes darom!“ repeticijoje

 (4)
Vieną saulėtą šeštadienio popietę pilietiški šiauliečiai buriavosi aplink Talkšos ežero pakrantę. Buvo organizuojamos net kelios jau septynerių metų tradicijas turinčios talkos. Pakelti šiukšlę juk nieko nekainuoja, o gražiau gyventi norime visi.
Talka

Talkšos ežeras – ne vienintelė vieta, kuria aktyviai rūpinasi šiauliečiai. Gyventojai antram gyvenimui prikėlė miesto centrinį parką, Salduvės apylinkes.

Pastaruosius metus savanoriška veikla tapo ypač populiari. Nors norinčių susitvarkyti kiekvieną kartą atsiranda didelis būrys, gyventojai apgailestauja, kad miesto valdžia neturi vieno šeimininko, kuris galėtų idėjiškai apjungti visas miestui svarbias erdves ir koordinuoti jų priežiūrą.

Talką organizavusios asociacijos „Laisvieji piliečiai“ nariai teigė, kad sutvarkytos erdvės dar labiau reikalauja šeimininko. „Labiausiai šiauliečių pamėgtos vietos – Talkšos ežero pakrantė, Prisikėlimo aikštė, buvusio „Elnio“ fabriko teritorija ir miesto centrinis parkas – yra įtrauktos į integruotųjų teritorijų vystymo planą. Greitai miestas ims sparčiai keistis“, – teigė organizatoriai.

Talkos – tai įrodymas, kad norint tvarkingai gyventi nereikia skirti didžiulių lėšų iš miesto biudžeto, užtenka savo aplinką mylinčių gyventojų. O per šitokią ilgą talkų tradiciją šiauliečiams tvarkingumas nėra svetimas.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (122)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.