Šauktinio mama turi kitoms moterims nuoširdų patarimą

 (161)
Labai dažnai pastebiu straipsnius apie šauktinius-savanorius. Negaliu neišsakyti savo nuomonės ypatingai po vieno portalo straipsnio, kad mamos neišleis vaikų tarnauti.
Maistas šauktiniams
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

Galiu iš praktikos tik pasidžiaugti ir visu šimtu procentų pritarti šauktinių-savanorių buvimui. Mano sūnus jau 5 mėnesius tarnauja Rukloje.

Nesame girdėję kokių nors skundų, vieni pliusai: tapo labai atsakingas, tvarkingas, supranta, kas yra komandinis darbas, labai sustiprėjęs fiziškai! Tiesiog atrado savo pašaukimą ir planuoja ten pasilikti ir tęsti pradėtus darbus! Grįžta kiekvieną savaitgalį namo, turi jau antras atostogas, džiaugiasi labai gerais vadais, geru maitinimu, pratybomis, pratybų metu – įvairiomis situacijomis, kurių civiliniame gyvenime nepatirtų ir t.t.

Mamoms patarčiau tiktai leisti sūnus tarnauti ir paskatinti juos dėl šių dalykų. Pirma, mylėti Tėvynę ir Jai tarnauti yra kiekvieno lietuvio pareiga. Antra, neverta kalbėti, kad reikia emigruoti, gera yra ir čia, Lietuvoje, tik reiktų kiekvienam kažką jai duoti, bet nedejuoti, kad ji nieko neduoda.

Trečia būtų laikas kiekvienam jaunuoliui susidėlioti gyvenimo prioritetus ir apmąstyti ateitį. Manau, kad geriau atlikti pilietinę pareigą, nei ištisas dienas sėdėti prie kompiuterio ar gyventi už tėvų algą ir dejuoti, kad nėra darbo, nors jo ir neieško. Dabar atsirado galimybė atliekant pilietinę pareigą gauti visas valstybės garantijas ir labai daug ko išmokti. Ir einant mieste su kariška uniforma pro civilius žmones išgirsti – „eina šaunuoliai, mūsų gynėjai“.

Ne mums, civiliams žmonėms, spęsti, ar bus karas, ar ne, mes nežinome, ar jis būtų vasarą, ar žiemą, mes tik galime auginant vaikus, jiems įskiepyti gerumą, meilę artimam, meilę Tėvynei, pareigą jai ir žmonėms.

Nuoširdžiai patariu mamoms: tegul tik eina vaikai būti savanoriais, tai suteiks jiems fizinių jėgų ir daug didelių įspūdžių ir galėsite iš visos širdies jais didžiuotis.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo patirtimi ir patarimais? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (19)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (111)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (41)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (94)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (13)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.