Saugokitės: sukčiai prie prekybos centrų vilioja šimtines

 (9)
Prie prekybos centrų vyksta legalios aferistų apgaulės. Ne kartą esame girdėję apie sukčius, išviliojančius dideles pinigines sumas iš žmonių, ypač iš patiklių senolių. Priėję ir prisistatę užsieniečiais, sukčiai prašo jiems padėti ir paremti piniginėmis sumomis, kad galėtų grįžti į savo gimtąją šalį.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Tačiau toli gražu jie nėra tuo, kuo dedasi. Dažniausiai tokia veika užsiima moterys, ne išimtis ir šis kartas. Apgaule ir įtakingu psichologiniu būdu jos įmantriai apsuka galvą ir įtikina savo bėdos tikrumu. Kitas jų žingsnis – įtikinti žmogų „paaukoti“ dar daugiau pinigų, mainais į rūbus, kurie, kaip teigia, yra firminiai ir visiškai nauji. Ant kiekvieno permatomo maišelio, kuriame yra po „naują“ rūbą, yra surašytos kainos nuo 150 iki 300 litų.

Kai kurie rūbai tikrai yra firminiai, su ženkliukais. Tačiau visi yra jau nusidėvėję ir „susikočioję“ nuo senumo. Nežinia, kokiu būdu jie sugeba įtikinti senjorus juos visus nusipirkti, tačiau jų schema veikia idealiai, maža to, jie pasisiūlo pavėžėti iki namų, kad nebūtų sunku nešti tiek daug naujų rūbų, taip pat siūlosi užnešti visa tai jiems į namus. Iš senjoro kuriam buvo „apsukta“ galva, jie sugebėjo iškaulyti 700 litų, viskas vyko prie prekybos centro, kur apstu žmonių ir nuolat patruliuoja policijos pareigūnai.

Kyla klausimas, kodėl šie žmonės gali prekiauti rūbais su firminiais ženkliukais, ir apskritai kas jiems leidžia užsiimti tokia prekyba be verslo liudijimo ir leidimo platinti firminius drabužius? Drabužiai iš tikrųjų yra pirkti skudurynuose, tačiau kainos viršija 200 proc. pradinės sumos. Ar tai neprilygsta prekiavimui lauke, kaip kiekviename turguje? Kodėl skambučių aferistai yra priskiriami prie nusikaltėlių, o štai šie – prie legalių nusikaltėlių? Kodėl policijos pareigūnai štai tokių aferistų nė nemato?

Žinoma, galima sakyti – pats kaltas, ir dar sugalvoti daugybę pateisinimų ar šmeižto vienai ir kitai pusei. Saugokite ir perspėkite visus savo mylimus senjorus ar kaimynus, kurie nebeturi, kas juos perspėtų. Neleiskime, kad nenaudėliai galėtų jais naudotis.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.