Rusija: gandai apie mirtį gerokai perdėti?

 (64)
„Gandai apie mano mirtį yra gerokai perdėti“ - Markas Tvenas. Ankstyvais devyniasdešimtaisiais knygynus ir/arba tarpuvartes (teatleidžia man visi bukinistai ir šiaip, geros literatūros gerbėjai už kiek šventvagišką sugretinimą) buvo užpildę knygiūkštės, brošiūrėlės ir kiti panašūs veikalai su „Mikaldos pranašystėmis“, „Nostradamuso spėjimais“ bei kitais apokaliptiniais mūsų griešnos civilizacijos pabaigos numatymais.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Geriausias evoliucijos įrodymas – panašių veikalų perėjimas į viešąją erdvę interneto laikais. Jeigu su Mikalda reikia kiek vargti Google pagalba, Nostradamusas dar laikosi paremtas artėjančia Nibiru, tai su „griūvančiomis JAV“, „bankrutuojančia Europa“ ir „per stebuklą gyva Rusija“ tenka susidurti kas dieną. Kiek apie pastarąją.

DELFI portale pateiktas verstinis užsienio ekspertų nuomonių kratinys, kurio garsi antraštė skelbia verdiktą, kad kaimynų ekonomiką išgelbės tik stebuklas. Kaip iš tiesų?

„Iš tiesų“ yra viso labo tik intuicija. „Gazpromo“ eros pabaiga? Iš šalies nutekantis kapitalas? Rusenantis Kaukazas ir prasigėrusi glubinka? Tikrai taip!

Didėjantis gimstamumas? Mažėjantis mirčių nuo alkoholio vartojimo skaičius? Nupirktos - sutramdytos Čečėnijos modelio taikymas kituose neramiuose regionuose? Tiesiog kartais didėjantis armijos finansavimas? Ir vėl taip.

Šis straipsnis rašomas Lietuvoje ir skirtas Lietuvos gyventojams, tad komentarai „rusofobas“, „rusofilas“ arba švelnus lietuviškas „autorius gaidys“, garantuoti. Kokios to išvados? Jokios.

Galvokit, gerbiamieji, ne apie autorių o apie duoną kasdieninę ir valstybę, kurios sostinės vartuose tūlas kunigaikštis kadaise ietimi išbraižė „Algirdas buvo čia!“.

Nuo aprašyto įvykio prabėgo ne vienas šimtas metų ir vaidmenys kiek pasikeitė. Žinia, valstybė, tai konkrečioje teritorijoje lokalizuotas žmonių sambūris su visu, ant pečių velkamu istorijos paveldu. Mentalitetas, būdo bruožai, tautos istorinė atmintis, genetika, propaganda formuoja kritinę gyventojų masę, jos vertybes. Nukreipia tas vertybes vienokia ar kitokia kryptimi.

Rusijos atveju - kitokia kryptimi. Deržavos kryptimi. „Mes geresni, mes jus primušėm istorijos verpetuose, padarėm „socializmo vitrina“, mes išmokėm plaukti jūsų Rūtą!“. Toje šalyje valdantieji šaudo ir žvejoja, skraido naikintuvais ir sklandytuvais, myli gimnastes ir gimnastės myli juos. Tų, kurie nemyli, jų mažai ir tolydžio mažėja.

Prasidėjus rimtam ekonominiam sunkmečiui šalyje arba dar blogiau, suirutei, prireiks „mažo pergalingo karo“ arba bent jau – priešo. Turiu Jus nuliūdinti, Mongolija – neįdomu, Kinija per didelė, JAV – ne tas kalibras, o štai Lietuva...

Tuomet gal verta statytis altorėlius ir atnašauti aukas Rusijos gerbūviui ir klestėjimui? Taip pat ne.

Manau, turtas šiai valstybei reiškia ne gerovės visuomenę, demokratiją ir ramybę aplinkiniams. „Пальцы веером“ (liet. būti pasipūtusiam) ir „блатной базар“ (liet. įžūli kalba) kaimynų atžvilgiu – valstybinės politikos dalis, kuri materializuojasi milijonais informacinio karo kampanijoms ir milijardais 4-os kartos tankų kūrimui.

Mums palanki yra tarpinė Rusija, kuomet vegetavimą keičia pakilimas, o šio atneštą imperiškai nostalgišką euforiją nuslopina iškastinių žaliavų pigimo banga ir „minkštas nusileidimas“. Kokia bus realybė ,pamatysime patys...Svarbu, ne pro ginklo taikiklį ar grotuoto traukinio vagono langą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Šiukšlės Karoliniškėse bado akis: patys gyventojai turi susizgribti (72)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, norėdamas paviešinti nepakenčiamą šiukšlių situaciją Vilniaus Karoliniškių mikrorajone, Gerbutavičiaus g. 10. Anot jo, vaizdas ne tik atgrasus, bet ir darantis blogą įtaką mokiniams. „VSA Vilnius“ komunikacijos specialistas Mindaugas Grinius aiškina, kad atliekų tvarkytojai už šiukšlių tvarkymą atsakingi tik išvežimo metu.

Įsiutino „Lietuvos geležinkelių” sprendimas kelti kainas: noriu skelbti boikotą (171)

Turbūt daugelis girdėjote naujieną, kad nuo liepos 1 d. traukinių bilietai yra branginami, neva per didelis žmonių srautas jais važiuoja. Bet mes, kaip ir dažnai būdinga mūsų tautai, paburnosim, jog kyla kainos ir viskas tuo pasibaigs.

Nufilmavo: vairuotojo laikas svarbesnis nei KET (8)

Kartais pasižiūrėjus į keliuose susidariusias situacijas, galima pagalvoti, jog kai kurie vairuotojai ne tik jaučiasi viršesni kitų vairuotojų atžvilgiu, bet ir visiškai nepaiso kelių eismo taisyklių. Akiplėšiško vairavimo pavyzdį užfiksavo ir portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (53)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.