Rūdninkų girioje nustebino neįprastas grybas

 (10)
Rūdninkų giria, kur praėjusią savaitę grybautojai pastebėjo lūšį, vėl nustebino lankytojus – šįkart miško gėrybių ieškojusį DELFI skaitytojo Roko tėvą sudomino ten rastas nematytas grybas.
13886265_157670394663645_9213238083844252615_n

Tėvui ir sūnui nepažįstamas grybas sukėlė klausimų – jie panoro išsiaiškinti, kokia šios neįprastai atrodančios gėrybės rūšis.

Kaip DELFI paaiškino Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto Mikologijos labaratorijos mokslo darbuotojas Jonas Kasparavičius, pasirodo, šeimos rastą grybą net galima valgyti.

„Skaitytojo nuotraukoje greičiausiai yra įamžinta urvuotoji alvytė (Helvella lacunosa). Tai yra briedžiukų ir bobausių giminaitis. Grybas gana dažnas, nors ir retai kas jį pastebi. Auga miškuose, pamiškėse, net parkuose, pakelėse. Grybo forma gali labai įvairuoti. Valgomas. Tik, kad valgyti jame nelabai yra ką. Tai tarsi koks iš popieriaus išlankstytas origami kūrinys, - graži, įdomi forma, o viduje tuščia“, – radinį pakomentavo J. Kasparavičius.

Norite pasidalyti savo laimikiu? Nuotraukas siųskite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Grybai“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (99)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (78)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.