Renovacijos grimasos: sutikimas dabar, paaiškinimai - vėliau?

 (18)
Valiaus Serbentos (Būsto energetikos taupymo agentūros direktorius, dirbantis prie daugiabučių renovacijos projektų) teigimu, „gyventojai priešinasi renovacijai, nes neturi pakankamai informacijos“. Įdomu, o iš kur gyventojai turi gauti tos informacijos, jei renovacijos organizatoriai jos neteikia?!
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Štai, pavyzdžiui, „Naujamiesčio būstas“ atsiuntė „Butų ir kitų patalpų savininkų informacinio pobūdžio apklausą“ ( žiūr. priedą), kur pirmiausia prašo patvirtinti sutikimą dalyvauti renovacijoje, o tik tada žada pateikti detalią informaciją apie renovacijos programą! Taigi, eilinį kartą renovacijos vykdytojai vežimą stato prieš arklį ir dar nori, kad jis važiuotų! Apklausos biuletenis net nepasirašytas (nurodytas tik jo įteikėjas (išsiuntėjas)), todėl neaiškūs atsakingi asmenys, kas taip pat nesukelia pasitikėjimo organizatoriais.

Renovacijos grimasos: sutikimas dabar, paaiškinimai - vėliau?
© Skaitytojo nuotr.

Mano nuomone, pirmiausia gyventojams turi būti suteikiama išsami informacija apie jų būsto renovavimo galimybes, sąlygas ir kaštus, su kuria turėtų būti prašoma susipažinti iki tam tikros datos. Po to galėtų vykti susitikimai su organizatoriais, kur galima būtų išsiaiškinti iškilusius neaiškumus. Tik po to, gautos informacijos pagrindu, galima apsispręsti dėl būsto renovacijos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI komentaro pasiteiravo „Naujamiesčio būsto“ atstovų. Situaciją, kodėl apklausoje iš pradžių klausiama dėl renovacijos, o tik gavus pritarimą nurodoma, kad programa bus paaiškinta plačiau, pakomentavo „Mano būsto“ atstovas spaudai Paulas Ugianskis.

„Iš pradžių mes gyventojams siūlome užpildyti apklausos protokolą, kuriame jie išreikštų savo nauomonę dėl daugiabučio renovacijos. Taip darome todėl, kad be reikalo neapkrautume gyventojų informacija, kuri jiems, galbūt, nėra aktuali. Jei po apklausos matome, kad bent dalis namo gyventojų susidomėjo galimybe atnaujinti savo daugiabutį, tuomet mes žmonėms suteikiame visą informaciją apie namo modernizavimo galimybes, darbų eigą ir pan. Verta pridurti, kad gyventojai jiems aktualią informaciją apie renovaciją gali bet kada laisvai rasti Aplinkos ministerijos interneto svetainėje bei kituose viešosios informacijos kanaluose“, - teigė jis.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (47)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.

Skaitytoją nustebino Pandėlyje neįprastai pastatytas kelio ženklas (3)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, kurioje matyti ant žemės į stulpą atremtas pagrindinį kelią nurodantis kelio ženklas.

Vilniuje uždūmijo populiarus restoranas (19)

DELFI skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kaip gaisrinė atvyko gesinti šiandien pavakarę uždūmijusio restorano „Soya“, esančio A. Vienuolio g.

Praėjusios Joninės džiugino ne visus: jos iš mūsų buvo atimtos (40)

Mūsų valdžia iš raseiniškių atėmė Jonines. Nejaugi miesto gyventojai nenusipelno jokios bendros miesto šventės? Ar viskas daroma tam, kad gyventojai, kuo mažiau tarpusavyje bendrautų? Tiesa, Joninės buvo, tačiau daugiau kaip 20 km nuo miesto, miške, Molavėnuose, kur pėsčiomis nenueisi.