Renovacijos grimasos: sutikimas dabar, paaiškinimai - vėliau?

 (18)
Valiaus Serbentos (Būsto energetikos taupymo agentūros direktorius, dirbantis prie daugiabučių renovacijos projektų) teigimu, „gyventojai priešinasi renovacijai, nes neturi pakankamai informacijos“. Įdomu, o iš kur gyventojai turi gauti tos informacijos, jei renovacijos organizatoriai jos neteikia?!
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Štai, pavyzdžiui, „Naujamiesčio būstas“ atsiuntė „Butų ir kitų patalpų savininkų informacinio pobūdžio apklausą“ ( žiūr. priedą), kur pirmiausia prašo patvirtinti sutikimą dalyvauti renovacijoje, o tik tada žada pateikti detalią informaciją apie renovacijos programą! Taigi, eilinį kartą renovacijos vykdytojai vežimą stato prieš arklį ir dar nori, kad jis važiuotų! Apklausos biuletenis net nepasirašytas (nurodytas tik jo įteikėjas (išsiuntėjas)), todėl neaiškūs atsakingi asmenys, kas taip pat nesukelia pasitikėjimo organizatoriais.

Renovacijos grimasos: sutikimas dabar, paaiškinimai - vėliau?
© Skaitytojo nuotr.

Mano nuomone, pirmiausia gyventojams turi būti suteikiama išsami informacija apie jų būsto renovavimo galimybes, sąlygas ir kaštus, su kuria turėtų būti prašoma susipažinti iki tam tikros datos. Po to galėtų vykti susitikimai su organizatoriais, kur galima būtų išsiaiškinti iškilusius neaiškumus. Tik po to, gautos informacijos pagrindu, galima apsispręsti dėl būsto renovacijos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI komentaro pasiteiravo „Naujamiesčio būsto“ atstovų. Situaciją, kodėl apklausoje iš pradžių klausiama dėl renovacijos, o tik gavus pritarimą nurodoma, kad programa bus paaiškinta plačiau, pakomentavo „Mano būsto“ atstovas spaudai Paulas Ugianskis.

„Iš pradžių mes gyventojams siūlome užpildyti apklausos protokolą, kuriame jie išreikštų savo nauomonę dėl daugiabučio renovacijos. Taip darome todėl, kad be reikalo neapkrautume gyventojų informacija, kuri jiems, galbūt, nėra aktuali. Jei po apklausos matome, kad bent dalis namo gyventojų susidomėjo galimybe atnaujinti savo daugiabutį, tuomet mes žmonėms suteikiame visą informaciją apie namo modernizavimo galimybes, darbų eigą ir pan. Verta pridurti, kad gyventojai jiems aktualią informaciją apie renovaciją gali bet kada laisvai rasti Aplinkos ministerijos interneto svetainėje bei kituose viešosios informacijos kanaluose“, - teigė jis.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Paupių rajono bendruomenė kartu švarino apylinkes (2)

Prie jubiliejinės dešimtosios akcijos „Darom 2017“, kuri vyko balandžio 22 d. visoje Lietuvoje, prisijungė ir Klaipėdos miesto Paupių rajono bendruomenė.

Ketvirtokės mamai trūko kantrybė: kaip dukrai paaiškinti tokį uždavinį? (581)

„Negaliu nepasidalinti savo dukros, 4 klasės mokinės, matematikos testo uždaviniu“, – savo laiške rašė DELFI skaitytoja, nustebusi, kokią užduotį teko išspręsti jos atžalai. Leidinio nepatikslinusi moteris stebėjosi, ar tokius uždavinius reikia spręsti ir kitų valstybių mokiniams.

Balsių progimnazijos pedagogai tvarkė upių ir ežerų pakrantes (1)

Balandžio 22 d. Vilniaus Balsių progimnazijos mokytojai ir administracija, kartu su kitomis vienuolika komandų Ignalinos apylinkėse, dalyvavo akcijoje ,,Darom“, kurios metu buvo renkamos šiukšlės Aukštaitijos nacionalinio parko upių ir ežerų pakrantėse.

Dirbu turizmo srityje – šiurpstu nuo lietuvių kliento elgesio (418)

Lietuvoje palengva įsibėgėja eilinis turizmo sezonas. Agentūrų tinklalapiuose mirga marga patrauklūs pasiūlymai bei paskutinių minučių variantai. Smagu, kad lietuvaičiai aktyviai keliauja, tačiau būtų dar smagiau, jei šis straipsnelis padėtų pažvelgti į save iš šalies ir padaryti tinkamas išvadas.

Vilniuje vėjo nuverstas medis sutraiškė užsieniečių išsinuomotą automobilį (61)

Vilniuje kelionė nuomotu automobiliu Izraelio piliečiams buvo itin nemaloni - didžiulis vėjas ant jų užvertė medį.