Reikia jūsų pagalbos: jauno ugniagesio namus suniokojo gaisras

 (149)
„Kaimyniniame bute kilęs gaisras nusiaubė ir mūsų namus. Juose gyvenau su tėvais ir dvylikamečiu broliu. Sudegė namo stogas, palėpė, drabužiai, apdegė baldai, knygos. Su broliu dabar gyvename vieno kambario močiutės bute, o tėvai glaudžiasi pas kaimynus“, – pasakoja Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Ernestas Snežko, rašoma pranešime spaudai,
© PAGD

Per penkerius darbo metus jam teko gesinti daugybę gaisrų ir gelbėti ne vieno žmogaus gyvybę bei turtą. Matydamas, kaip jo tėvas rūpinasi namų saugumu, Ernestas vylėsi, kad tokia nelaimė juos aplenks.

Kai Naujojoje Vilnioje, Kalno gatvėje esančiame name, kuriame jų šeima turi butą, įsiplieskė ugnis, Ernestas buvo ką tik baigęs budėjimą. Vaikinas tądien turėjo atlikti praktiką automobilių servise, kad išmoktų remontuoti jų kėbulus. Šis būsimasis papildomas darbas – galimybė toliau dirbti ugniagesiu gelbėtoju ir užuot kėlus sparnus ieškoti laimės svetur, kur jam jau yra tekę uždarbiauti, įsikurti Lietuvoje.

Reikia jūsų pagalbos: jauno ugniagesio namus suniokojo gaisras
© PAGD

Apie degantį namą jam pranešė tėvas. „Norėjau kuo greičiau pasiekti namus, bevažiuodamas vos nepatekau į avariją. Dar būdamas kelyje pamačiau kylantį dūmų stulpą...“ – sako Ernestas, neslėpdamas, kad tuo metu jį apėmė šokas.

Matydamas name šokinėjančios ugnies liepsnas, jis suvokė, kad daugelį metų jo tėvų puoselėtas butas per kelias akimirkas bus visiškai nusiaubtas. Pasak jo, neužtenka pasirūpinti vien savo buto saugumu, nes ugniai sienos neegzistuoja... Namas buvo senas, jame gyveno net kelios šeimos. Deja, nei butas, nei turtas jame nebuvo drausti.

Ernestas – ne iš tų, kuriems lengva prašyti pagalbos. Gerai, kad tarp ugniagesių buvo žmogus, kuris apie Ernesto šeimą ištikusią nelaimę pasidalijo socialinio tinklo „Facebook“ viešojoje grupėje Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. „Esu dėkingas visiems, kurie rado galimybę padėti. Labai norėtume kada nors grįžti į savo namus, kad galėtume vėl visi būti kartu“, – pasidalija savo didžiausiu noru Ernestas Snežko.

Jei norite ir galite paaukoti, daugiau informacijos, kaip tai padaryti, rasite čia.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ar „Maxima“ pasimokė iš skaudžios nelaimės Rygoje? (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (163)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.