Kaunietis Zenonas Langaitis atsiuntė visą pluoštą savo nuotraukų, darytų ir 1989-aisiais, ir dabar.

Zenonas: „Esu buvęs Kauno m. LP Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys nuo pirmos dienos,1988 m. birželio 10 d., iki steigiamojo LPS suvažiavimo. Toliau politikoje nedalyvavau. Aš – radioinžinierius. 1989 m. dalyvavom su šeima visuose mitinguose, yra fotografijų. Fotografuota į spalvotas skaidres, kurias vėliau suskaitmeninau. Mes stovėjome 91-ame kilometre nuo Vilniaus. Nuotraukose su vėliava stovi sūnūs Tadas ir Tomas, toliau sesuo Zita ir žmona Gražina“.

Pono Zenonas nuotraukose nufotografuoti iki šiol jo namuose likę Sąjūdžio laikų atributai. Tai – pirmas Sąjūdžio ženkliukas, savo darbo trispalvis ženkliukas ir savo darbo trispalvės antsiuvas kepurei.

„Įspūdžiai Baltijos Kelyje – neapsakomi žodžiais. Išvažiavę iš Kauno apie 13 val. patekome į automobilių koloną. Mums buvo skirtas ruožas 91 – 111 km M-12 magistralėje (Vilnius – Panevėžys). Stebino ypatinga vairuotojų drausmė. Mašinos papuoštos tautinėm vėliavom. Visos sausakimšos – visi su vaikais ir seneliais. Visi norėjo šią valandą kartu išreikšt savo ryžtą. Nuotaika pakili kaip niekada. Per radiją skamba Maironio „Lietuva, brangi“, tautinės dainos. Praskrenda lėktuvas ir žemėn krenta tūkstančiai gėlių. Per radiją kalba Vytautas Landsbergis ir nuramina tuos, kurie nespėjo iki M12. Žmonės sustojo, kas kur tuo metu buvo. Sužinojome, kad gyvąja grandine sujungtas ir Savanorių prospektas Kaune per Ukmergę su Baltijos keliu. Kauniečiai viršijo visus lūkesčius – vietoj numatytų 20 tūkst. akcijos dalyvių iš Kauno ir rajono dalyvavo virš 300 tūkst. 19 val. 1,5 milijono geros valios Pabaltijo žmonių susijungė rankomis ir širdimis“.


Kviečiame siųsti nuotraukas, kuriose užfiksuota, kaip jūs stovėjote Baltijos kelyje, dalyvavote Roko marše, mitinge arba kokiame nors kitame renginyje bei nuotraukas, kuriose užfiksuoti iki šiol jūsų namuose likę daiktai, menantys tuos pokyčių kupinus 1989 metus.

Aprašykite savo nuotrauką: kas joje pavaizduota, kur ir kada ji daryta, kokius prisiminimus, susijusius su 1989-aisiais, jums kelia nuotraukoje pavaizduotas daiktas. Nuotraukas su aprašais ir savo telefonu bei adresu siųskite el. pašto adresu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Europeana1989“. Nuotraukų su aprašymais laukiame iki 2013 rugpjūčio 16 d. (imtinai).

Jūsų atsiųstos nuotraukos bus publikuojamos portale DELFI. Kiekvienas atsiuntęs savo nuotrauką su istorija gaus dovanų projekto „Europeana1989“ suvenyrus: ženkliuką ar magnetuką (pasirinktinai), o trys nuotraukų autoriai bus apdovanoti drobiniais krepšeliais su projekto logotipu bei gaus po knygą.

Atsiuntę nuotraukas konkursui, nepamirškite jų įdėti į projekto „Europeana 1989“ interneto svetainę www.europeana1989.eu, kurioje siekiama atkurti paprastų žmonių asmeninių patirčių kupiną istorijos žemėlapį, kuris bus laisvai prieinamas viso pasaulio dabarties ir ateities kartoms. Jeigu dalyvavote Baltijos kelyje, būtinai pažymėkite tikslią vietą, kurioje stovėjote – taip siekiama sukurti virtualų Baltijos kelią, kuris internete užfiksuos kiekvieno jo dalyvio istoriją.

Šias nuotraukas taip pat kviečiame atnešti į specialias prisiminimų surinkimo dienas. Surinkimo dienos vyks rugpjūčio 9–10-ąją Lietuvos Respublikos Seimo II rūmuose ir rugpjūčio 13-ąją Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje. Lietuvos gyventojai kviečiami atnešti nuotraukas ir daiktus, susijusius su Baltijos keliu, kurie čia pat bus skaitmeninami ir keliami į interneto tinklalapį www.europeana1989.eu.