Prekybos centras vaikams siūlo žaisti su sovietiniais kareivukais

 (227)
Iš sovietmečio likusią simboliką šiandien galime pamatyti nebent savo spintoje, tačiau kartais apie sovietmetį mums primena kiti daiktai, pavyzdžiui, žaislai. Vieną tokį žaislą vaikams siūlo „Norfa“ parduotuvė, esanti pramogų ir laisvalaikio centre Tilžė Šiauliuose. Toks siūlomas žaislas nustebino DELFI skaitytoją Donatą, kuris sako neįsivaizduojantis, kas savo vaikams galėtų tokį žaislą nupirkti.
© DELFI skaitytojo nuotr.

„Šios dėžutės yra išmargintos sovietine simbolika. Žaislas pagamintas Kinijoje, o kainuoja jis 9.59 litų - tai yra 45 proc. nuolaida“, - pasakoja Donatas.

Nors originalus žaislo pavadinimas yra „Sovietskaja krasnaja armija“ („Sovietinė Raudonoji armija“), ant kainos etiketės parašyta „Rusijos armija“.

Jo teigimu, labiausiai jį nustebino tai, kad šis žaislas gali būti apskritai kam nors įdomus. „Nesuprantu, kas galėtų tokį žaislą pirkti. Aš savo vaikui tikrai tokio nepirkčiau“, - DELFI sakė Donatas.

Lietuvos Respublikos Administracinės teisės pažeidimų kodekse 188 straipsnyje rašoma, kad SSRS simbolių naudojimas ar platinimas užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų.

Sovietiniai simboliai gali būti naudojami tik muziejų veikloje, visuomenės informavime apie istorinius ir dabarties įvykius, totalitarinius režimus, švietimo, mokslo, meno, antikvarinės prekybos tikslais, taip pat juos asmuo, kuris naudoja oficialią egzistuojančios valstybės simboliką, taip pat Antrojo pasaulinio karo dalyvis, vilkintis savo uniformą.

Tuo metu „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis DELFI patvirtino, kad tokie žaislai yra parduodami šiuose prekybos centruose. Jis teigia nematąs nieko blogo šiuose žaisluose.

„Tokia armija buvo, todėl šiuos žaislus galima vertinti kaip istorinį reliktą. Būtent šis žaislas yra serijos dalis, nes mes parduodame ir kitų laikotarpių kareiviukus, pavyzdžiui, gladiatorius. Kalbant apie sovietinius simbolius, tai mes tikrai nieko neskatiname ir nereklamuojame sovietmečio“, - sakė D. Ryliškis.

Paklaustas, ar šis žaislas ir toliau bus platinamas prekybos centruose „Norfa“, D. Ryliškis sakė, kad jo žiniomis, šis žaislas yra gerai perkamas, mat šiuo metu jam, kaip ir kitiems kareivėliams, taikoma 45 proc. nuolaida.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis DELFI sakė, kad pirminiais duomenimis, šių žaislų pardavinėjimas pažeidžia įstatymus. Jo teigimu, informacija bus perduota apskričių vyriausiems policijos komisariatams, kurie ją dar kartą patikrins ir spręs klausimą dėl atsakomybės taikymo.

Dėkojame DELFI skaitytojui už informaciją ir nuotraukas!


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Baltarusijos apsuptyje esantis Navikų kaimelis kviečia į Petrines (8)

Daugeliui žmonių kultūra, regis, asocijuojasi tik su didmiesčiais ir masiniais renginiais, kuomet mažesniuose miesteliuose ar kaimuose gali atrodyti, kad visa kultūra yra mirusi arba gyvuoja tik anti-kultūra.

Įžūlus užsieniečio automobilio statymas sunervino praeivį (36)

DELFI skaitytojas vakar užfiksavo įžūliai vairuotojo pastatytą automobilį – ne tik per dvi vietas, bet ir neįgaliesiems skirtoje zonoje.

Ramunė Vilkoitytė. Nevaisingos poros renkasi ir emigraciją (11)

Lietuvoje nevaisingų porų skaičius sudaro vidutinį šalies miestą. Kūdikio susilaukti trokštančios šeimos pagalbos ieško Lietuvos klinikose, artimajame užsienyje, o kartais pasirenka ir ilgalaikę emigraciją.

Nufilmavo: Kaune praūžė vasariška liūtis (11)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai vaizdo įrašą, kur matyti Kauno gatves skalavusi liūtis.

Skaitytojos priežastys, kodėl reikia įsigyti šunį (52)

Noriu su visais pasidalinti savo džiaugsmu. Mūsų dienos su metais yra linkusios supanašėti – rytais pirmoji nubunda panelė Rutina ir visus už rankos pradeda vesti jau pramintais takais per dieną į vakarą.