Pokalbis telefonu su arogantiška direktore atėmė žadą

 (223)
Ar yra tokių, kuriems nėra tekę paburnoti ant biudžetinių įtaigų tvarkos ir darbuotojų? Turbūt nerastume tokio švento, ar taip stipriai apdovanoto kantrybe žmogaus, vieną kitą žodelį vis tiek yra visi pasakę, o gal kai kurie – net gerą.
© Shutterstock nuotr.

Man teko susidurti su biudžetininkais ne kartą, jų pozicija aiški – jie ne paslaugų teikėjai sakosi esą. Gauna tą pačią alga dirbs ar nedirbs ir jiems tas pats. Tad kai pradėjome ieškoti darbo kolektyvui sporto salės (antri metai iš eilės) pasirinkome tą pačią Kauno mokyklą. Kadangi praėjusiais metais visus dokumentus buvome pateikę, maniau, jokių problemų nebus, nieko naujo pildyti nereikės. Na, klydau. Kam nepasitaiko.

Vaikinai sportuoti nori, užpildysim tuos dokumentus, maža bėda. Tradiciškai skambinu į mokyklą, nukreipia vienur, kitur, trečiur, būna, nebesusigaudai, su kuo šneki, nuo pradžių iki galo normaliai visko nepaaiškina (nes jie juk ne paslaugų teikėjai) ir abi pusės tikimės greito ir aiškaus rezultato.

Direktorius nuvyko į vietą užpildyti prašymų ir susitarė su finansininke, kad atsiųsim įmonės registracijos pažymėjimą el. paštu, aišku, jau buvo penktadienis, mokykloje tą dieną pažymėjimo tikrai nepamatys, nes nesuprasi iki kiek jie dirba. Darbuotoja priėmusi prašymą jau buvo pasiruošusi žemam startui namo. Na, jokios problemos, penktadienis, visi nori namo, atsiųsime tą pažymėjimą el. paštu ir atsakys mums pirmadienį (optimistiškai mąsčiau).

Nusiunčiau pažymėjimą direktorės paštu, laukiu atsakymo. Pirmadienį nieko, antradienį nieko (prieš tai jau dvi savaites bandžiau aiškintis, kur ko reikia), skambinu – nėra. Visad sujungia dėl salės su direktore. Na, ir štai išaušo lemtingasis trečiadienis. Tradiciškai skambinu į mokyklą, sujungia su direktore.

– Laba diena, čia iš X įmonės dėl sporto salės nuomos. Visi dokumentai pristatyti, kada galima pradėt sportuot?

– Šiaip tai jau kiek žinau nepristatytas registracijos pažymėjimas (kalba tai jau ironiškai kaip turi būt nuo pirmo sakinio).

– Nusiunčiau Jums el.paštu dar penktadienį.

– Tai ką jūs čia nesigaudot, siuntinėjat, kur papuola, pildot vienur, siunčiat kitur, nieko nepranešat (suprask, siunčiu el. laišką ir turiu paskambinti pranešti, kad jį siunčiu? Rimtai? Taip vis dar vyksta?)

– Gerai, supratau, pasakykit, kokiu el. paštu persiųsti?

– Jūs patys viską turit žinot, ką aš čia jums turiu aiškinti. Ko dar pačiai prezidentei nenusiuntėt? Būtų ji jums visas problemas išsprendusi. Ir išvis aš ugdymu mokykloj užsiimu, o ne salių nuomom.

– Gerai, tai jei nespėjate vykdyti funkcijų, paveskit jas kitiems (kam tada su ja visada mane sujungia? Man irgi būtų daug paprasčiau bendrauti su mažiau užsiėmusiu žmogum. Tai KODĖL ji už tai yra atsakinga ir man prikaišioja, kad turi dirbti savo darbą?).

Žodžiu, pašto, kur nusiųsti pažymėjimą, nesako ir jau įsiaudrina rėkti. Viso pokalbio metu tiesiog šaukia.

– Išvis nieko jūs čia nesigaudot, kaip čia bus su mokėjimais, kaip čia su bendra tvarka bus.

– Paprastai ir aiškiai kaip ir praėjusiais metais.

– Jūs supraskit, kad mes čia ne kokie paslaugų teikėjai, kad turim apie jūs šokinėt (suprask, el. pašto nurodymas yra šokinėjimas), viską čia aiškint, jūs čia sportuosit ar nesportuosit, man jokio skirtumo.

Aišku nesmagu, kad iš mokymo įstaigos girdit tokius žodžius.

– Na aš ir pasakyčiau savo nuomone, bet patylėsiu. Pasakykit, kur nusiųsti pažymėjimą ir baikim pokalbį.

– Taip taip, patylėkit, nes jums reikia sporto salės, o aš, pavyzdžiui, nenoriu jums jos išnuomot. (principinga mat kokia).

Patylėjus dar kokią minutę, kol ji išsirėkė, vargais negalais gavau finansininkės telefono numerį, su kuria man buvo leista susisiekti. Kuo visa tai dar baigsis, nežinau. Labai gaila, kad nepagalvojau įrašyti pokalbio, visiems būtų aiškiau ir tonas, ir pastabos, ir pozicija. Buvau nusiteikusi, kad reiks paplušėti, bet kad tokios įstaigos vadovas šitaip draskytų akis, dar nebuvo tekę nei matyti, nei girdėti. Kodėl ji sau gali tai leisti? Primenu, kad ta problema buvo išrutuliota dėl el. pašto (na, skamba tikrai juokingai). Pradedu abejoti žmogaus kompetencija dirbti su vaikais tokioje įstaigoje ir apskritai turėti pavaldžių žmonių. Ar ten mokyklose nemoko „Forward“ (liet. persiųsti kitiems) mygtuku naudotis, ar paprasčiausiai nukreipti trumpai kitur? Ir išvis, kodėl jie nėra suinteresuoti gauti pinigus? Ir kodėl aš turėčiau tylėti šitaip iškoliota, o ji toliau galėtų plūsti kitus?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.