Po vaisių apžiūros – „blizgučiai“ ant rankų

 (67)
„Su akcija parduodami apelsinai mažai skiriasi nuo į naujametinę diskoteką išsiruošusių damučių“, – stebėjosi DELFI skaitytoja, panorusi sostinėje, Naujojoje Vilnioje esančioje „Maximoje“ įsigyti su nuolaida parduodamų vaisių. Pasak moters, jai pradėjus krauti apelsinus į maišelį, jos rankos pasidengė dekoratyvinius blizgučius primenančia medžiaga. Kaip paaiškino parduotuvės atstovai, tai – natūralus darinys, apsauginis vaisių vaškas, dėl kurios baimintis valgyti šių apelsinų nereikėtų.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Moteris laiške DELFI rašė nesistebinti, kad atvežtiniai vaisiai Lietuvos parduotuvėse gali būti padengti kokia nors medžiaga, tačiau šįkart labai nustebo, kai apžiūrėjus vaisius jos rankos pasidengė „blizgučiais“.

„Su akcija parduodami apelsinai mažai skiriasi nuo į naujametinę diskoteką išsiruošusių damučių. Blizga, švyti ne tik jie, bet ir rankos įdėjus keletą jų į maišelį. Gal ir gražu, pasijaučiau beveik auksaranke, na, arba penkiamete, sulaužiusia mamos blizgių akių šešėlių paletę“, – rašė skaitytoja.

Pasak jos, medžiaga, kuria pasidengė rankos, savo konsistencija itin priminė kosmetikoje naudojamus blizgučius.

„Noras įsigyti apelsinus dingo“, – teigė pirkėja.

DELFI kreipėsi į parduotuvės „Maxima“ atstovus – „Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento direktorius Rosvaldas Gorbačiovas paaiškino, kad medžiaga, atsiradusi ant moters rankų – pakitęs apsauginis vaisių vaškas.

„Greičiausiai kiekvienas esame pastebėję, jog kai kurių vaisių ir daržovių paviršius natūraliai spindi. Taip yra dėl to, jog vaisiai, tarp jų ir apelsinai, turi apsauginę plėvelę, dar kitaip vadinamą vaisių vašku, kuri vaisius apsaugo nuo sugedimo, padeda jiems ilgiau išlaikyti gerą estetinę išvaizdą. Priklausomai nuo laikymo ar transportavimo sąlygų, vaisių vaško forma gali kisti. Jei iš vaisiaus išgaruoja didesnis kiekis vandens, t.y., vaisius šiek tiek išdžiūsta, apsauginė plėvelė - vaisių vaškas - sukietėja arba kristalizuojasi. Todėl palaikius tokį vaisių ar vaisius rankose kiek ilgiau, sukietėjusio vaisiaus vaško likučiai gali nusėsti ant rankų ir blizgėti“, – nurodė R. Gorbačiovas.

Nors, pasak parduotuvės atstovo, toks apsauginio vaisių vaško formos pakitimas yra pakankamai retas reiškinys, būtent tokio proceso pavyzdys ir matomas pirkėjos padarytose nuotraukose.

„Galime užtikrinti, jog tokie vaisiai yra visiškai saugūs ir tinkami naudoti, o vaisių vaškas – natūralus darinys“, – nurodė „Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento direktorius.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (50)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.