Po kalvotąją Žemaitiją: ką pamatė mokytojai

 (6)
Mokytojų dienos proga mokyklos mokytojai išvyko į Žemaitiją. Kelionės tikslas – aplankyti poeto Vytauto Mačernio gimtinę.
© Autoriaus nuotr.

Pakeliui aplankėme nedidelį, bet gražų Sedos miestelį, kuriame 1855 m. raštininku dirbo poetas, būsimasis vyskupas A. Baranauskas (jam paminklas pastatytas 2003 m.), apžiūrėjome Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kurios statybą fundavo Bartoševičiai, Sedos Lurdą (2006 m.), Šv. Jono Nepomuko bažnyčią.

Išvykę iš Sedos aplankėme Renavo dvarą. Rūmai statyti 1880 m. Renavo parke auga įvairių medžių ir krūmų, iš kurių ypač išsiskiria storiausia eglė Lietuvoje. Jos amžius apie 150 m., aukštis – 36 m, kamieno apimtis – 3,87 m. Netoli šios eglės auga ir įspūdinga liepa, kurią vieni vadina Dvylikakamiene, o kiti – Daugiavaike liepa.

Žemaičių Kalvarijoje, kažkada vadintoje Gardais, rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtuose 1256 m., mūsų laukė geografijos mokytojas Bronius Kleinauskas, kurio dėka ir šis miestelis, ir jo apylinkės mums tapo daug artimesni, mielesni.

Pabuvojome keliose Kryžiaus kelių stotyse, apžiūrėjome koplyčias. Mokytojas B. Kleinauskas išsamiai papasakojo poeto V. Mačernio biografiją, paskaitė jo kurtų vizijų, palydėjo mus į Šarnelės kaimą, kur palaidotas poetas.

Paskutinis mūsų kelionės taškas – pažintinis 1 km ilgio pėsčiųjų takas už 4,4 km nuo Žemaičių Kalvarijos miestelio. Jis įrengtas Žemaitijos Gardų oze. Tai vienas didžiausių ozų Lietuvoje, vietomis ozo aukštis siekia 10-15 m.

Iš kelionės grįžome labai laimingi, nes mus lepino gražus oras, žavėjo nuoširdus gido B. Kleinausko pasakojimas, daug pamatėme, išgirdome ir drąsiai galime sakyti: kiekvienas miestelis, kaimelis yra įdomus, gražus, turi turtingą istoriją, nuostabius žmones.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (39)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (90)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (71)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (81)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.