Po egzamino atkirto: verkšlentojai žinių spragas užpildo skundais

 (9)
Po anglų kalbos egzamino užvirė abiturientų diskusijos: ne vienas egzaminą peikė.
Valstybinis anglų kalbos egzaminas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Jau kelintus metus tenka paskaityti atsiliepimus po anglų kalbos egzamino, o šiemet dar ir teko garbė pačiam apturėti šį iškilmingą aktą.

Dažniausiai skaityti komentarai apie egzaminą - labai neigiami - mokiniai skundžiasi užduočių kokybe, egzamino vykdytojų darbu, egzaminavimo patalpomis. Iki egzamino buvau susidaręs tokią nuomonę, jog egzaminas yra labai prastos kokybės, dedama mažai pastangų, kad jį patobulinti.

Šiandien supratau, jog tie nepatenkinti komentatoriai yra ne kas kita, kaip verkšlentojai, ieškantys bet kokio pasiteisinimo savo žinių spragoms užglaistyti. Taip, šiemet nemažai klausymo užduoties kompaktinių plokštelių turėjo nežymų defektą ir vienoje vietoje trumpam užstrigo, kuriam laikui stabdant tekstą.

Tačiau egzamino vykdytojai paprasčiausiai paleido tą vietą iš naujo ir jokių problemų daugiau nekilo, tekstas buvo rišlus, šiemet nesigirdėjo ir kartais egzamino klausymo daliai būdingų kalbėtojų su įvairiais akcentais, tekstas nebuvo greitas ar labai sudėtingas, kad būtų sunku suprasti, apie ką kalba eina.

O ir pačios užduotys buvo tikrai ne pačios sudėtingiausios. Man apskritai yra labai juokinga, kai paskaitau skundus apie klausymo dalį. Susidaro nuomonė, jog moksleiviai galvoja, kad jiems lėtai, aiškiai pasakys kiekvieną žodį atskirai, stabtels būtent prie tų žodžiu, kuriuos reikia įrašyti. Tai yra klausymo užduotis, kurios tikslas yra patikrinti ar žmogus geba pilnai suprasti, kas kalbama, nes tai yra kalbos mokėjimo pagrindas. Juk pagalvokit, gyvai kalbant su kokiu britu, situacija būtų daug sudėtingesnė, jis juk kalbėtų greitai, ne taip aiškiai ir garsiai, gyvai, o ne kaip robotas.

Mano supratimu, geriausias egzaminas yra tas, kuris tikrina žmogaus žinias, kurias jis gebėtų pritaikyti realiame gyvenime, o ne tylioje patalpoje be jokių trukdžių, girdėdamas raiškią ir garsią kalbą. Mane maloniai nustebino egzamino vykdytojų darbas.

Pats egzaminą laikiau Vilniuje. Trumpam užstrigus plokštelei, vykdytojos greitai ir be jokių problemų susitvarkė su iškilusiais sunkumais, nepraėjus nei minutei tekstas vėl buvo aiškiai girdimas. Tie, kurie skundžiasi dėl magnetofono kokybės ar kad jis buvo nusuktas nuo klasės į sieną, turbūt pamiršo, jog prieš pradedant klausymo dalį magnetofoną reikia sureguliuoti ir atsukti į tinkamą pusę. O jei jiems atrodė viskas gerai, tai, manau, čia jau jų pačių problemos.

Visada atsiranda nepatenkintų, dažniausiai tai būna tie, kurie negali susitaikyti su faktu, kad nesugebėjo atlikti užduoties be klaidų. Kalbėjau su keliais draugais, kurie tikrai gerai moka anglų kalbą, visi sutikome, kad klausymo dalies kokybė buvo tokia, kokia ir turėtų būti ir tikrai buvo įmanoma viską puikiai suprasti.

Norint gauti maksimalų egzamino įvertinimą, žinios, manau, tikrai turi būti pakankamo lygio, kad žmogus gebėtų susitvarkyti ir su kiek prastesnės kokybės užduotimi. O tiems, kurie tesugeba gauti gerus pažymius per anglų pamokas, atrodo, jog kaltos užduotys, o ne jų žinių stoka. Čia puikiai tinka pasakymas, jog blogam šokėjui ir batai trukdo. Skaitymo ir rašymo dalys taip pat buvo geros kokybės, tikrai nebuvo labai sunkios ir, manau, visiems, kurie gerai moka anglų kalbą, nesunkiai įveikiamos.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.